Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg tökéletese...

Hogyan tanuljak meg tökéletesen angolul?

Figyelt kérdés
Negyedik osztályos korom óta tanulok angolt. Idén végeztem a középiskolában, tehát 8 éve tanultam ezt a nyelvet, de valahogy azt érzem, hogy nem haladtam semennyit az elmúlt 3-4 évben. Sajnos a csoport amibe kerültem eléggé le volt maradva, azért leragadtunk az alap mondatoknál, és a tucatnyi szódolgozatnál, így a nyelvtanra "senki" sem tanított meg. Szóval az érdekelne, hogy hogyan lehetne megtanulni normálisan itthon a nyelvtant, itt gondolok az összefüggésekre, mikor mit kell használni. Szókincsem nagyjából rendben, a fentebb említett szódolgozatok miatt, de például a szenvedő szerkezetről lövésem sincs, hogy hogyan kellene képezni. Esetleg valamilyen könyvet tudtok ajánlani? Elég sok animét nézek, és ezek közül egy jó párat angolul láttam, de azoknak egyszerűbb volt a nyelvezetük, ezért nem fejlődtem túl sokat. A cél mindenképp egy felsőfokú nyelvvizsga lenne, és az, hogy bármilyen helyzetben megértessem magam, magyarul a szabad beszéd.

2020. aug. 20. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Sok csoda nincsen, tehát úgy, mint mindenki: sok eredeti angol nyelvű film és sorozat nézése, könyvek olvasása, levelezés, beszélgetés, utazás...
2020. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 év alatt tanultam meg iskolában annyit, hogy am/is/are, meg ing-es alak. Ennyi.

Miután befejeztem a gimit elhatàroztam, hogy megtanulok angolul, már van némi tudásom.

Angolul van egy csatorna, az a neve, hogy ,, Könnyen, gyorsan angolul". Nagyon jól elmagyarázza a nyelvtant, szótanulàs is van benne és tippek is. Sok féle lecke van, mind csoportosítva. Én jelenleg a leghosszabbat veszem, de tervezem mindet átvenni, majd a Duolingot is kivinni. Emellett nyilván tanulok még szavakat, olvasok minél több szöveget, és videókat nézek angolul.

Neked esetleg még ajánlom az angol levelezést, forgalmazás írást (csak legyen olyan, aki kijavítja neked), és film nézést.

2020. aug. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"a nyelvtanra "senki" sem tanított meg"

Miért van idézőjelben, hogy "senki"? Valaki mégiscsak megtanított?

2020. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fomlang ***** válasza:
0%
Szerintem szükséged lenne egy jó magántanárra.
2020. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Hogyan tanuljak meg tökéletesen angolul?"

Esélytelen, mivel nem angol anyanyelvűnek születtél.


"A cél mindenképp egy felsőfokú nyelvvizsga lenne"

Ahhoz nem kell tökéletes nyelvtudás.


"hogy bármilyen helyzetben megértessem magam, magyarul a szabad beszéd"

Ehhez akár középfok is elég lehet (megfelelő szintű bátorsággal :D), hacsak nem arra gondolsz, hogy egyetemi székfoglaló előadásokat is angolul akarsz tartani (de gondolom, ilyen gondjaid nincsenek).

2020. aug. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A senki azért tettem időzőjelbe, mert voltak barátaim akik tanítgattak valamit, de hát az ő idejük sem végtelen, tehát nem jutottunk messzire. A nyelvvizsga főleg állások betöltéséhez kellene, mert sok helyen követelmény a papír. A bármilyen helyzetet, pedig úgy értem, hogyha egy angolul beszélő ember odajön hozzám és bármit kérdez, gondolkodás nélkül tudjak válaszolni.
2020. aug. 23. 00:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült, kérdező?
2023. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!