Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tippek a német felsőfokúhoz?

Tippek a német felsőfokúhoz?

Figyelt kérdés
Körülbelül 1 éve kezdtem a németet. Anyanyelvű tanárom volt, akivel heti 12 órában tanultam németet + minden egyéb német nyelven volt az egyetemen. B2-es nyelvvizsgát tettem, de szeretnék jól megtanulni németül. Most egyedül fogom folytatni és kiváncsian várom a tippeiteket, hogy hogyan érhetnék el nagyobb precizitást a nyelvben, továbbá, hogy nektek mi segített igazán.

2020. aug. 20. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Elég általános tanács, de nálam tényleg bevált az "olvass cikkeket/könyveket, nézz filmeket/videókat anyanyelvűektől". Én először könnyebb, általam is kedvelt témákkal kezdtem, mert nyelvvizsga ide vagy oda, azért a suliban tanultaktól messze áll az igazi német kiejtés, beszédtempó. (Bár ha neked anyanyelvű tanárod volt lehet nem lesz akkora újdonság) Ha ezekre jól odafigyelsz, szótárazod az ismeretlen dolgokat, azzal szerintem szókincs, kiejtés, hallott szövegértés terén sokat lehet fejlődni. Én még azt is szerettem benne, hogy nem kellett így különösebben plusz időt rászánni. Magyar youtuberek helyett németeket néztem, magyar hírportálok helyett a németeket követtem és így be is épültek a minden napokba. Sokaktól hallottam, hogy dalszövegeket/verseket fordítanak és írnák át úgy, hogy magyarul is jól hangozzon, de bennem ehhez nem volt meg a kellő kreativitás.

A nyelvtanhoz sajnos nem találtam ilyen módszert, ott maradtam a tankönyveknél.

Sok sikert!:)

2020. aug. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2020. aug. 24. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!