Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes kéttannyelvű iskolába...

Érdemes kéttannyelvű iskolába járni?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó vagyok angolból, van nyelvérzékem. Szinte biztos hogy munkába, egyetemre külföldre szeretnék járni, de nem vagyok benne biztos hogy megéri +1 évvel többet gimnáziumban töltenem emiatt és 20 évesen kezdenem az egyetemet.

Eltudnék jutni kéttannyelvű iskola nélkül úgy hogy esetleg otthon tanulok és hogy emelt szintű nyelvi tagozatos gimibe járnék?



2020. aug. 29. 22:16
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Nem éri meg
Nem olyan fontos
29 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri, nekem ezért van egy felsőfokú (német) és egy középfokú nyelvvizsgám (angol, esetleg ha komolyabban vettem volna, abból is meglehetne a felsőfok) is.


Nem vagyok nyelvzseni, de mégis, kisebb erőfeszítéssel tettem szert a tudásra.


Ha angolul tervezel boldogulni a nagybetűs életben, akkor meg pláne hasznos, hogy megszokod, hogy ezen a nyelven érvelsz, gondolkozol, tanulsz, hidd el sokkal másabb, mint angolórákra járni.

Persze ez akkor működik, ha felveszed a rendszerét a dolognak, ha lefordítod magyarra a tananyagot csak az idődet pazarlod, és még hátrányba is kerülsz.


Az a +1 éven lehet gondolkozni, de mi a fontosabb, egy évszám, vagy a tudás? Pláne hogy mostmár a legtöbb valamivel erősebb gimi is átáll az 5 éves rendszerre.

2020. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előnye, hogy tényleg magas szinten megtanulod a nyelvet. Hátránya, hogy az idegen nyelven tanult tantárgyak szókincse nem lesz meg magyarul, nem fogsz ezekről a témákról magyarul beszélni tudni, hacsak nem fektetsz be rá plusz időt, energiát, hogy utánanézel mindennek magyarul is.
2020. aug. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És mennyire nehéz lesz megszoknom hogy angol nyelven folyik a tanítás? Ha valamit nem értek?
2020. aug. 30. 08:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyira nem nehéz. Ha valamit nem értesz, akkor megkérdezed angolul és elmagyarázzák angolul ;)
2020. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kéttannyelvű suliba jártam, csak magyar-német nyelvpárral. 0.évben nagyon magas óraszámban volt németünk, mellette csak az "alaptárgyak" voltak, mint matek, töri, tesi stb. Második évtől jött be minden más "célnyelven" is. Az órákon bár német nyelvű anyag volt, de egy kivételével az összes tanár magyar nemzetiségű volt. A tananyagot legtöbbször magyarul is áttárgyaltuk, sokszor nem részletekbe menően, de ha volt kérdés, készséggel segített a tanár (magyarul). Gyorsan hozzászokik az ember, pláne egy évnyi emelt idegennyelvi óra után.
2020. szept. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!