Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önálló spanyol tanuláshoz...

Önálló spanyol tanuláshoz milyen könnyen érthető sorozatot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Duolingo alkalmazással elkezdtem spanyolul tanulni. Csak úgy, elmetornának, jelenleg nincs más célom. Viszont tetszik, megy is, és arra gondoltam, hátha van olyan sorozat (telenovella, stb.), ami elég lassú és könnyen érthető benne a beszéd ahhoz, hogy akár felirattal nézze az ember. Csak hogy a beszélt nyelvet is halljam, szokjam. Nem baj, ha egyszerű. Tudtok ilyet? Előre is köszi!!

2020. aug. 30. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
Hát, mivel a spanyol a természeténél fogva egy gyors nyelv nem nagyon akad ilyen, legalábbis ha érettebb korosztálynak szóló sorozatokra gondolsz, arról nem beszélve, hogy a Duolingo elég alap (max A2) szintű szókincset ad, ami szerintem nem feltétlenül elegendő egy sorozat megértéséhez. Gyerekeknek szóló mesék már annál inkább akadnak, amik elég alapszintűek, sokan a Pepa makacot nézik spanyolul.
2020. aug. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Mondly program,amit mellékesen tanulok ,plusz Pons spanyol könyv hanganyaggal.

Youtube on vannak kezdőknek sorozatok,sit com ok.

Tobo spanish programot használom szókincs bővítésre.

Meg hàt a youtube tele oktatò videòkkal,de nyelvtan nelkul nem megy,kell egy nyelvtanos könyv.

2020. aug. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
81%
Nem igazán beszélnek lassan egyik sorozatban sem (max néha az idősek). Olyan sorozatot válassz, amit már láttál igy nagyjából tudod miről van szó. Én Drops-szal kezdtem, majd Duolingo , aztán már a 2. sorozat végénél járok (mexikói), ritka amikor nem értem miről beszélnek.
2020. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A mexikói és más dél-amerikai sorozatokban érezhetően lassabban beszélnek, mint az európai spanyolban, így ajánlom, hogy inkább ilyenekkel próbálkozz eleinte, persze ha már eljutottál egy bizonyos szintig. Én néztem mostanában a La casa de las flores-t, szerintem felirattal még egy viszonylag kezdő nyelvtanulónak is követhető lenne.
2020. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!