Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felső szintű angol nyelvvizsga...

Felső szintű angol nyelvvizsga az alapoktól kezdve?

Figyelt kérdés

Kérlek normális válaszokat adjatok, a lecsesző hangnemet úgyis megkapom máshol.


Szóval egészen gimnáziumig, és ott is németet tanultam. (Nem részletezem miért, oké, lehetett volna angol is.)

Éppen ezért úgy gondoltam, a nyelvvizsga németből lesz, középszinten, mert bár németet 10 évig tanultam, angolt 4ig, (gim.) Majdnem ugyanolyan szintén van a kettő. A német nem megy, idegen, nem szeretem, az angol könnyebben rám tapadt.


A kérdés az lenne, angol nyelvvizsgát tudnék-e tenni.

Oké, lehet hogy tudnék, de az alapoktól kellene.

És...igazából akkor már felső fokig szeretnék.

Engem nem érdekel, ha pl ez 2 évembe fog kerülni vagy több, mert addig csinálok jogsit, vagy valami mást.


Szóval lehetséges, hogy kb nulla tudással felső fokút csináljak?

És ha igen, mert iszonyat keményen tanulok rá, kb mennyi idő alatt?


Esetleg néhány tipp azoktól, akik támogatnak, nagyon jól jönne.


Köszönöm!


19/L



2020. aug. 30. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

"Szóval lehetséges, hogy kb nulla tudással felső fokút csináljak?


És ha igen, mert iszonyat keményen tanulok rá, kb mennyi idő alatt?"


Ha annyi logikai készséged sincs, hogy rájöjj, hogy a fenti két feltételezésed kizárja egymást, akkor inkább ülj neki az alapfokúnak és fél év után tedd fel újra a kérdésed!

2020. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy tanulás után :)

Nem állnék neki, hidd el.

Úgy értettem a kérdést, hogy először nem középfokút, vagy alapfokút csinálok, hanem felsőt. Tanulnék rá, akár dupla vagy tripla annyi időt.

Csak hogy az első nyelvvizsgának ezt tenném le.

Így értettem :)

2020. aug. 30. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most normálisan válaszolok. Nekem középsuliban az angoltanárom azt mondta, hogy a középfokút és a felső lényegében a szókincs választja el, plusz még néhány apróság.


Én nem ajánlanám elsőre a felsőfokút, mert hiába tanulsz keményen, még ha 6 hónap alatt mindent megtanulsz ami lexikálisan elégséges a lerakásához nem lesz meg a kellő nyelvmagabiztosságod szóban. Plusz itthon nem lenne elég, hogy kiejtést is gyakorolj, hallás utáni szövegértést is művelni kellene elég keményen. Mindez itthon ennyi idő alatt lehetetlen, maximum ha kint, anyanyelvi környezetben töltöd ezt az időt.

2020. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá 2 éved, vagy több, hát lelked rajta próbáld meg önállóan, de kitartás és elszántság is kell hozzá.
2020. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Ilyenekre gondoltam, ez a második válasz segített.

Köszi :)


Esetleg még annyit, hogy ha megcsinálom a közepet, aztán a felsőt, az úgy reálisabb lenne, vagy azok közt is kellene idő a szóbeli dolgok fejlesztésére? (hogy pl közte fél év csak sima gyakorlás tanulás, nyelvvizsgára tanuláson kívül)

2020. aug. 30. 23:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha középszintre felhozod magad minden tekintetben (szókincs, kiejtés, szövegértés, nyelvtan), akkor onnan már viszonylag könnyű a felsőre ugrani, de hogy mikor vagy készen az ugrásra azt egy nyelvtanár tudná neked megmondani. Elmész egyhez, kérsz tőle 1-2 órát és kiderítitek ajánlja-e vagy sem.
2020. aug. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az idő ami alatt megtanulod függ milyen intenzitással csinálod és mennyire van érzéked a nyelvhez, de 2 év bőven elég hogy közép/felső fokon megtanulj angolul ha tényleg szánod rá az időt


De egyedül nem ajánlom hogy neki állj tanulni, vagyis pontosabban nem baj ha egyedül tanulod meg, de ha nincs aki tud is angolul ismerősöd akkor mind a kiejtésed és a beszédkészséged rossz lehet, értem úgy a rosszat hogy valós időben lassan jönnek a szavak vagy rosszul meg ilyenek(de ez sok tanfolyamon is így van és suliban is hogy nagyon kevés beszélgetés van). Én nagyok sok ismerőssel csak angolul beszélek (vagy mert egyszerűbb vagy hogy tanuljanak) és nagggggyon sokan közülük (vagy maguktól vagy iskolában tanulva) nem tudnak egy épkézláb mondatot összerakni és ezzel nem sérteni akarom az ő tudásukat de amikor már beidegződtek olyan dolgok havernak hogy "I are" meg hasonlók sokkal nehezebb elfelejteni, szóval nem árt ha van egy barátod vagy csak valaki aki vállalja hogy angolul beszéltek random dolgokról és kijavít/segít ha mondjuk valamit nem tudod hogy mondanád.


Meg igazán a nyelvvizsgára tipp de pont akivel beszélgetnem kellett ilyen volt, ha lassabban megy a beszéd és/vagy nem tudod mit mondj a lényeg hogy beszélj arra kaphatsz pontot és ha valamit nem tudsz elmondani csak egy picit máshogy akkor csak használd azt a kifejezést és ne próbáld meg körülírni (én esetemben a lány azt mondta eltört a lába, később feljött hogy sétált vele és próbálta elmondani hogy nem eltört hanem elrepedt de nem tudta az elrepedt szót és ott úgy minden összedőlt szegénynek), szóval nem kell feltétlen az igazságot mondani csak... akármit

2020. aug. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az összes választ. :)


Mindenképp megyek nyelvtanárhoz, egyedül bele sem gondoltam :D

És van két barátnőm is, akiknek megmondtam, velem már csak angolul beszéljenek és javítsanak is ki.


Köszi mégegyszer! :)

2020. szept. 2. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!