Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelvben honnan tudom,...

Olasz nyelvben honnan tudom, hogy hol kell hangsúlyozni a szavakat ? Van erre valami szabály ?

Figyelt kérdés

Salve mi chiamo Nati, piacere! :)


Magamtól, egyedül tanulok olaszul, eddig még hobbiként, mert érdekel, és lefoglal.

Honnan lehet tudni, hogy hova kell rakni a hangsúlyt ?

Mert túlságosan is, azaz szinte csak magyar hangsúlyozással tudom mondani a szavakat. (Kiejteni kitudom a nagyját, de nem tudom hangsúlyozni)


Grazie mille a tutti!

Ciao! :)



2020. szept. 1. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En ot evig tanultam olaszul, az elejen alulra behuztunk egy vonalat, ahol hangsuly volt.. Ahol tobb maganhangzo van egymas mellett, ott rajossz magadtol, hogy melyik a "legolaszosabb" . (leziOne, cAmera, prAnzo, bambIna) :)
2020. szept. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az olaszban a legtöbb esetben az itolsó előtti szótagra esik a hangsúly, azt egy kicsit leviszik és megnyújtjàk. Van amikor ez az utolsó szótag esetében valósul meg, ott ékezet jelöli. Città, menù. Ritkàn esik a nagsúly az első szótagra (nem 2 szótagos szavakra gondolok mert ott az utolsó előtti és az első ugyanaz). A camera pont ilyen szó, ahol az elsőre esik. Az a helyzet hogy az olasz nyelvben erre nem nagyon van szabàly, hogy mikor hol kell hangsúlyozni, hanem rengeteget kell hallanod. Az utànzàs is egy jó módszer, hallgatod a szavakat, mondatokat youtubeon és utànozod. Ezt csak könyvből nem fogod tudni megtanulni.

Ha kell bàrmi segítség írj nyugodtan, ha akarsz akkor privàtban is.

2020. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Általában az utolsó előtti szótagra esik a hangsúly. Ha egy szó véghangsúlyos, akkor azt ékezettel jelölik. Ritkább esetben lehet a szóvégtől számított harmadik szótagon, illetve bizonyos igék egyes alakjaiban akár a negyediken is.

[link]

Ebben a szótárban a szótag előtti aposztróffal jelzik a hangsúlyos szótagot.

2020. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták. Leggyakrabban utolsó előtti szótag hangsúlyos. A véghangsúlyos szavak hangsúlyát jelölik.

Kivétel, ha nem az utolsó előtti szótag hangsúlyos, erre nincs igazán szabály, meg kell tanulni. A szótárak jelölik a hangsúlyt (jobb esetben).

Jelen időben T/3-ban az -ano és -ono sosem hangsúlyos, hátulról a 3. szótagra esik a hangsúly.

Sokszor, ha az utolsó előtti szótagban a magánhangzó "i", akkor az "hátrább" tolja a hangsúlyt (de nem mindig). Pl. ábito, ábiti, ábita; diméntico, diméntichi; diffícile, fácile, és az -ábile, -íbile végű szavak, pl. possíbile.


Külön téma, amikor egy ige végére névmásokat illesztünk, melyek a hangsúlyt nem változtatják meg, így sokszor az utolsó előtti helyről előrébb kerül, pl. parla! - Beszélj! párlami - beszél nekem! Mindkét esetben az első szótag a-ja hangsúlyos.

2020. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!