Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az ECL vagy a Társalkodó...

Az ECL vagy a Társalkodó nyelvvizsga a könnyebb?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék.Az én helyzetem:Októberben voltam Dexamon,ott nem sikerült lenyelvvizsgáznom 45-50% körüli átlagértékek születtek.Utána nem tanultam angolt érettségiig.Az érettségim májusba 63% lett.Azóta nem tanultam angolt.Most elhatároztam,hogy elkezdek tanulni,be is iratkoztam egy szegedi nyelviskolába.2 órán voltam eddig,úgy tapasztaltam nehezen,megy és sokat felejtettem,de úgy a 40% még most is meglenne.Azon vacillálok,hogy mit csináljak..Társalkodó nyelvvizsga november 7.-én lesz,szimpatikus nyelvvizsgájuk van,egyszerűnek tűnik,de közelinek érzem picit,de az oktató biztat,hogy még belerázódhatok.Mert okt.19.-én van a jelentkezési határidő.Addig sokat fejlődhetek.Vagy december 5.-én lesz ECL nyelvvizsga.Kevésbé szimpatikus,picit nehezebbnek vélem,viszont lenne 3 hónapom készülni.Szóval nem tudom a két opció közül melyiket válasszam..Szerintetek 2 hónap alatt ilyen 40% körüli B2es nyelvtudásról fel lehet fejlődni mondjuk stabil 65-70%os szintre?Februárban akarok jelentkezni felsőoktatásba.Azt szeretném,hogy a nyelvvizsga beleszámítson a pontjaim közé.Meddig rakhatom le akkor?Ha pl. januárban lerakom,és február végén javítják ki,miközben a február 15.-e a jelentkezési határidő,akkor az már nem fog beleszámítani a pontjaim közé? Szerintetek mit és,hogyan csináljak?Az a legfontosabb kérdés meddig tehetem le a nyelvvizsgát,hogy a 2021-es felvételin még beszámítson.

2020. szept. 7. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Áprilisban is raersz újra dexamra menni, amit már ismersz. Kár arra pazarolni az energiadat, hogy beletanulj valami másik típusú nyelvvizsgaba.

De ha májusban még csak kozepszinten érted el a 63 százalékot, akkor az itt a baj, hogy egyszerűen nem tudsz még eléggé angolul, tehát nem vizsgára kéne készülnöd egyelőre, hanem tanulni.

2020. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De meddig lehet lerakni a nyelvvizsgát úgy,hogy beleszámítson a pontjaim közé??
2020. szept. 8. 01:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Májusig.
2020. szept. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Menj el a társalkodó nyelvcizsga felkeszitore. Borzasztoan konnyu miutan megerted, hogy hogyan epul fel es mikre kell figyelned, a tanar aki tartja a felkeszulest egy tunder es mindent nagyon konnyen ertelmezhetoen elmagyaraz. Ha nincs ra penzed akkor a konyvet vedd meg es oldd meg a benne levo feladatokat
2020. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!