Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Romanisztika (francia) szak...

Romanisztika (francia) szak elvégzése után milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Ezt a szakot néztem ki magamnak pár hónapja és már sokat keresgéltem utána, viszont főleg több éves információkat találtam. Értem a szak működését és a felvételi követelményeket és hogy miket tanulnak ott, de abban nem vagyok teljesen biztos, hogy ennek a szaknak az elvégzése után milyen munkalehetőségek vannak.

Közoktatásban pl. nem szeretnék nyelvtanár lenni annyira, viszont nyelviskolában már nagyon szívesen elhelyezkednék ha ilyenre van lehetőség. Meg persze fordítástól egyáltalán nem vagyok elzárkózva, mivel nyelvekkel sok mást nem lehet kezdeni. Esetleg valakinek valami tapasztalata/tanácsa lenne? Nagyon megköszönném a válaszokat!



2020. szept. 8. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Meki, Burger King.
2020. szept. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag ugyanott vagy, mintha letennel egy C1 nyelvvizsgát.


Aki nincs megőrülve az adott nyelvért és a nép kultúrájáért , esetleg már tudja, hogy mit is akar vele kezdeni pontosan , az ne menjen alap nyelvszakra. Véleményem szerint időpocsékolás.

2020. szept. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a választ! Tehát akkor ezek szerint nem kapunk a szak elvégzése után olyan végzettséget, amivel könnyebben el lehet helyezkedni/több lehetőség van? Őszintén szerintem én nyelvvel kapcsolatban mindenre nyitott vagyok, csak kicsit félek attól, hogy csak a nyelv nem lesz elég és pl. infót(amit szeretek és tudok még magabiztosan csinálni) nem tudom, hogy mennyire tudnám hasznosítani. De egyébként teljes mértékben érdekel a nyelvészet, a francia kultúra, irodalom meg ilyesmik, de azért azt nem mondanám, hogy megszállottja vagyok.
2020. szept. 29. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy még érdemes, hogy elmész utána fordító/tolmács mesterszakra, de sima alapszak önmagában nem ér semmit. Ismerek olyat, aki német alapszakkal gyárban van munkásként, olyat is aki, irodán.
2020. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, tervezek is menni, ha bejutok! Csak még az kicsit bizonytalan bennem, hogy miután elvégzem mennyire lenne biztos a munkahely. Tehát hogy létezik olyan legrosszabb eset, hogy az ég világon sehol nem tudnék elállni dolgozni egy normális fizetéssel, vagy ennek eléggé kevés esélye van?
2020. szept. 29. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!