Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet egyszerre két nyelvet...

Lehet egyszerre két nyelvet tanulni a közel 0-ról?

Figyelt kérdés

Angolt tanultam, de suliban annyira nem érdekelt. Utána elkezdtem dolgozni, akkor már érdekelt, de a tanulás előtt szünetet tartottam. Most 24 évesen elkezdtem itthon a németet magamtól 0 tudással + majd megyek tanfolyamra, angolt tanultam, de csak kis tudásom van benne,de beszereztem abból is egy tanulj magad itthon csomagot + filmek, sorozatok angol, német szinkronnal és felirattal.

A cél a kommunikáció első sorban és minimum A2, de inkább B2 papír szerzése mindkettőböl. Azért akarok kettőt, mert 24 vagyok. Azért 1-2 év kell, hogy menjen egy nyelv. Most 2*2= 4 év és már 28 vagyok. 26-27 éves koromra jó lenne ha menne, plusz esetleg papír, hogyha olyan munka akkor nyelvi pótlék. Meg jó lenne eredeti nyelven filmezni.

Mehet egyszerre a 2?



2020. szept. 9. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, söt, ha túljutsz a kezdeti nehézségeken, még könnyebb is lesz, mert a hasonló rendszer miatt jobban megérted a nyelvtani logikát.
2020. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű, mert duplán tanulsz szavakat és örülj, hogyha nem kevered össze. Nem tudsz két különböző nyelvre koncentrálni. Megpróbálhatod, de biztos hogy nem lesz könnyű. Ez nem olyan, hogy két legyet egy csapásra!
2020. szept. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megy, ha tudatosan különválasztod a két nyelvet, idöben is. Jó módszer, ha minden második nap foglalkozol egy-egy nyelvvel intenzíven, amikor a másik van soron, akkor csak kicsit ismételgetsz, olvasgatsz, filmeket nézel.

Nekem úgy müködik, hogy (németül és magyarul tudok) az angolt németül tanulom, az oroszt meg magyarul, ezzel jól elkülönítve a két új nyelvet,

2020. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a változatos tanácsokat és örülök, hogy több vélemény is volt.
2020. szept. 10. 13:37
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Lehet. Én az ANGOL után kezdtem a NÉMET és OLASZ nyelveket párhuzamosan.


Stratégia:


1) Rendszeresség: Minden nyelvvel minden nap legalább pár percet foglalkoztam.


2) Szavak-szavak-szavak: szavak nélkül sajnos nincs nyelvtanulás. Nulláról indultam, így a DuoLingo-t használtam. Minden nap 1-1 lecke németül és olaszul is angol alappal ami nyelvenként átlag +6 új szót jelentett.


3) Írás: Német és olasz nyelvtanuló pajtikat kerestem a Facebook-on. Rengeteg csoport volt, végül találtam olyat, ahol sok napi poszt van és a célnyelven kommentelgettünk adott témák alapján. Heti 2-3 alkalommal használtam.


4) Kiejtés: Németül a Medicopter 117; olaszul pedig a YouTube-on elérhető Olaszországgal kapcsolatos rövidfilmek hallgatása feliratozva. Heti 1-2 alkalommal.


5) Olvasás: Olaszul az Oltreuomo, németül a Deutsche Welle vagy a Spiegel könnyített oldalai szuperek. DE: Kell legalább 1.000 - 1.300 szvas aktív szókincs hogy élvezhető is legyen az olvasás, ne csak szótárazgatás. :)


A 2 nyelv nulláról indítása lehetséges. Nekem olaszból 3, németből 4 év kellett a nulláról felsőfokra ugráshoz. (Olaszból Origó nyelvvizsga; németből ÖSD.)


Sok sikert, hajrá - menni fog, csak időigényes.

2020. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Alapszint a minimum. De a középfokú a cél (B2).

Köszi. Szókincs részben nagyon egyetlen érek.

2020. szept. 11. 12:21
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a dualingot. Leszedtem és el is kezdtem használni.

Angolból is ez volt az egyik gondom. A szókincs. A másik a mondat alkotást nem tudtam.

2020. szept. 11. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Elindulni nagyon jó, mert nem magyarázgat, hanem gyakoroltat, ezért egyszerüen beleragad a fejedbe a megfelelö sorrend.

Amit még javasolnék hozzá, ne azt a beállítást használd, ahol a szavak egy blokkban vannak, hanem azt, ahol neked kell beírni betüröl betüre. EZ valamivel nehezebb, de a szavak írásmódja belédrögzül, nem fogod elírni késöbb sem.

2020. szept. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon a segítő készséget. Még ha azt meg tudnád mondani hol találom ezt a beállítást azt nagyon megköszönöm.
2020. szept. 11. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!