Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németben mitől függ, hogy egy...

Németben mitől függ, hogy egy főnév der, die, vagy dasos?

Figyelt kérdés

Pl a legtöbb "die-s" főnév végén "e betű" van, valamint az ung, ing,tionos végződésű főnevek is diesek. Namost nekem egy olyan weblap, dokumentum kéne ami jól összefoglalja, hogy melyik főnév der die vagy dasos előjelet kap

Remélem érthetően írtam le, a válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 13. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Van néhány ilyen, hogy pl. a chen végződésű das, de a legtöbb csak olyan, hogy meg kell tanulni. Ne keress ebben logikàt
2020. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2020. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Viszont rengeteg német szónak nincs végződése, jók ezek listák, kiindulási alapnak legalábbis, de van rengeteg kivétel is ugyanakkor. Pl. -nis általában das, pl. das Erlebnis, de kivétel a die Erkenntnis. Rengeteget kell olvasni vagy rádiót hallgatni, filmezni, és ha már 1000x láttad az adott szót, egy idő után megmarad a névelője. Én anno C1-es nyelvvizsga környékén 90%-ra el tudtam találni bármilyen szó névelőjét, akkor is, ha akkor láttam először.
2020. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Rick Mave ***** válasza:

#3) "de kivétel a die Erkenntnis."


Hát az.


Na és a "die Finsternis"? Ja, hát az is.

Na és a "die Befugnis"? Hm, hát az is.

Na és a "die Betrübnis"? No igen, hát az is.

Na és a "die Empfängnis"? Izé, hát az is.

Na és a "die Wildnis?" Jajjj, hát az is.


No és mi van azzal, hogy "Firnis"? Uff, az meg bizony "der Firnis".


Persze tudom, Verständnis, Verhängnis, Verhältnis, Verzeichnis, Ereignis, Ärgernis, Bekenntnis, Geheimnis, Begräbnis, Zeugnis, és még lehetne folytatni, mind "das".


Szóval csak arra akartam rávilágítani, hogy persze szép lenne, hogy van egy kivétel és annyi. De sajnos nem így van.

2020. szept. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondtam, hogy csak 1 kivétel van.
2020. szept. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!