Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv választását...

Melyik nyelv választását javasoljátok: SVÉD, DÁN vagy NORVÉG?

Figyelt kérdés
Angolul és németül beszélek - felsőfokú szinten. Érdekelnek az északi nyelvek és belevágnék az egyikbe. Melyiket javasolnátok és miért?

2020. szept. 16. 22:33
1 2
 1/11 anonim válasza:
76%
svéd
2020. szept. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
A céljaidat és a körülményeidet csak te tudod.
2020. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A cél: egy északi nyelv elsajátítása.


A körülmény: Érdeklődés, erős német alap, inkább hobbi mint karrierépítés. Prioritást a 3 nyelv között nem tudok felállítani - nagy segítség bármilyen külső input.

2020. szept. 16. 23:47
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ok, de mi az oka az északi nyelv elsajatitasanak? Maga az elsajatitas az eszköz. Milyen célod van vele a későbbiekben?
2020. szept. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak hobbi, akkor azt gondolom, hogy azt a nyelvet válaszd, amelyik ország kultúrája legjobban érdekel és vonz. Tehát ahova legszebben utaznal. Én így tanultam meg az angol és francia után az oroszt. Mert az a kultúra érdekelt. 😊 Előző voltam.
2020. szept. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A három közül a svéd a legkönnyebb és a dán a legnehezebb, a norvég van középen, és azzal aránylag könnyebben érthető a másik kettő, a svédek és a dánok nem nagyon értik egymást

ha ez segít valamit a döntésben

2020. szept. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

A svédek vannak a legtöbben a három közül, illetve ahogy már előttem írták, én is azt hallottam, hogy az a legkönnyebb, mert pl. a norvégban 2 nyelvet is meg kell tanulnod, mert van egy régi és egy új norvég és városonként változhat, hogy hol melyiket használják többen. A dán nyelvtant nem ismerem annyira, de hangzásra nekem nem tetszik. A három ország közül szerintem Norvégia a legjobb, mert nincsenek bent az EU-ban és mégis nagyon gazdagok az olaj miatt. Elég jó a közbiztonság, oktatás, stb. és nagyon szép természeti értékek vannak.


Szóval ha nem akarsz kiköltözni, akkor én a svédet ajánlom.

Ha ki akarsz költözni, akkor a norvégot, csak készülj fel, hogy 2 nyelvjárást kell majd megtanulnod.

2020. szept. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönök minden hozzászólást - pipa mind. :)


Valóban csak hobbi - azt a nyelvet választanám, amiben hamar lehet sikerélményem. :)


A skandináv kultúra összességében fogott meg, amikor Malmöben voltunk - de sajnos nincs (még) mély ismeretem az északi országokról.

2020. szept. 18. 01:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kint is akarsz élni, akkor mindenképp a norvég!
2020. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itthon sok skandináv cég van, ha jól elsajátítod a nyelvet, sokat lehet vele keresni. Van egy ismerősöm, aki tud svédül, angolul és németül is egy kicsit és rengeteget keres, bár pontosan nem tudom, mit dolgozik, nyelvszakosként végzett, most talán marketing irányban képzi magát.
2021. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!