Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B2 szintre jövő májusig?

B2 szintre jövő májusig?

Figyelt kérdés
Jövő tavasszal szeretnék emelt érettségit tenni angolból, jelenleg B1 szinten vagyok habár még van hova fejlődnöm, leginkább nyelvtan terén. Ha napi szinten foglalkozok vele, akkor sikerülhet? Vagy érdemes lenne magántanárhoz mennem?

2020. szept. 17. 22:54
 1/5 anonim válasza:
100%
Simán sikerülhet. A nyelvtanhoz is vannak jó anyagok a neten, szókincset meg bővíthetsz applikációkkal is, én a languagecourse.net appját használom, de van milliónyi. Ha valami nem tiszta a nyelvtannal kapcsolatban, akkor érdemes 1-2 magánórát is venned. Sok sikert. :)
2020. szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem mindenképpen jó ha egy tanár foglalkozik veled és átnézitek a fontosabb dolgokat (pl. igeidők). Ilyenkor kiderül mely dolgokat kell még gyakorolnod és a tanár csak veled foglalkozik, így hatékonyabb a felkészülésed is. Érdemes az alapoktól kezdeni, mert amit már sok évvel ezelőtt tanultál az is lehet, hogy mégsem jól tanultad meg vagy csak felejtettél. Véleményem szerint mindenképpen kérj tanári segítséget hozzá és foglalkozz vele annyit időt amennyi jól esik.

További szép napot!

2020. szept. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom,én csak annyit mondanék, hogy pl esetleg nem muszáj külön magántanárhoz utazgatnod, hátha esetleg valaki vállalja skype-on/fészbukvideóhívásban is, de tehát akkoris el kell utalni neki a pénzt; de szóval akkor nem kell még külön utazgatnod, hanem lehet otthonról is. Pl javasoln neked könyveket, és neki is meglesz mondjuk otthon, és akkor tudtok online is órát tartani.
2020. szept. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és mégegy;ha egy hónapig intenzíven tudod tanulni, hogy mindennap leülsz kicsit foglalkozni vele; akkor tehát szerintem egy hónap is már akár elegendő lehet; de akkor tényleg nagyon ott kell lenni agyban. Tehát, hogy akkor nem hagyod, hogy pl a külvilág elterelje a figyelmedet a tanulni valóról; tehát azé' oda kell koncentrálni.
2020. szept. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
*Ja és b1-ről nekem már talán nem tűnik olyan nagy ugrásnak a b2. Tehát ha b1-re stabilan tudod, akkor lehet, hogy még egy picit magasabb is a b1-nél a tudásod, hogy többet tudsz , mint ami általában a b1; de szóval szerintem a b2 az is ilyen ennyi, hogy hétköznapi nyelv; tehát talán nem vészes; de azért mondjuk kell ismerni jól hozzá az angol nyelvet; de csak ilyen hétköznapi szinten; talán ezt hívják 'konyhanyelv'-nek.
2020. szept. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!