Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A 40 év körüli nyelvvizsga...

A 40 év körüli nyelvvizsga nélküli diplomások miért nem tudták nyelvvizsgazni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 18. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem mindegy, hogy valaki tinikorában hogyan tanult nyelveket, milyen legalább alapokat szerzett, és persze nem mindegy, hogy mikor vagy tini, 1985-ben, internet nélkül, vagy 2010-ben full korlátlan nettel, vagy 2020-ban Netflix és Italki mellett...


Lehet lenézni azt, aki nem tudott megtanulni egy nyelvet sem legalább középfokon és biztosan meg lenne a módja, hogy behozza, de azért mondjuk ki, hogy nem mindenki indul egyenlő esélyekkel ezügyben.

2020. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Mert középiskolában nem volt olyan szintű az oktatás, hogy nyelvvizsgára felkészítse. Magántanárra nem sokaknak volt pénze. Legalábbis az én osztályomban. Nem volt ennyi segédanyag, online anyagok, amivel saját magad készülhetsz. Internet volt már középiskolás koromban, használtuk is iskolában egy-két órán, de alig volt rajta valami infó. Na, meg az még a betárcsázós korszak volt :)

Ahova én jártam főiskolára, nem is volt nyelvi óra. Magán úton kellett megoldani. Nekem szerencsém volt, mert már középiskolában mentem nyelvvizsgázni. Az én csoportomnak pont egész jó tanára volt, meg egy kicsi nyelvérzékem is van. De a főiskolai csoportomban sokaknak nem volt, aztán a vizsgák, záróvizsga, diplomamunka mellett meg már nem maradt rá idejük, energiájuk.

2020. szept. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

43 vagyok, nekem sincs nyelvvizsgám, mert érdeklődésből végeztem a fősulit, nem abban dolgozom,a diploma nem volt fontos.


Általánosban orosz. Középiskolában német, de úgy, hogy átképzett orosztanár tanított. Ráadásul szakközépben érettségiztem, heti kettő nyelvórával... kb semmit nem tanultunk. És 95 környékén még nem volt minden bokorban nyelvtanár és nyelviskola sem, ráadásul nem érettségiztünk belőle, a szakmai tárgyainkon volt a hangsúly.

2020. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem is volt szükség, sem követelmény a nyelvvizsga. Amit belénk vertek akkor idegennyelv tanulásnál, sz a nyelvtan volt. Társalgásra nem volt alkalmas az akkori oktatás.
2020. szept. 19. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!