Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyrajzi szám, hogy van angolul?

Helyrajzi szám, hogy van angolul?

Figyelt kérdés
És, hogy rövidítik, mint például itthon: Hrsz.
2020. szept. 22. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Tippem van. Pl parcell id.

Aztán angolul lehet nincs is ilyen mert lehet nem is hrsz ben gondolkoznak

2020. szept. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lot number
2020. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Topographical number
2020. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Placedrawingnumber
2020. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Angliában az Ordnance Survey az illetékes, ez gyakorlatilag a magyar Földmérési intézet megfelelője, és ők land parcel number-ként hivatkoznak az egyes földterületekre.
2020. szept. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1: szerintem minden országban van. Hiszen például üzemek, telepek, amik nem városban vannak vagy esetleg állat telepek, ott nincs utca házszám, ahogy itthon sincs. Helyrajzi szám van, pl a tápos kocsi is az alapján megy

Parcel-t én is néztem, de az parcellát jelent. A parcella nem egyenlő a hrsz-el.


3. Google fordító ezt adja igen, de valszeg nem ez lesz az. Ez geo térképre vonatkozik inkább


5. Erről még nem hallottam, utána nézek, köszi

2020. szept. 22. 23:29
 7/9 anonim ***** válasza:
3as vagyok és jogász, nem onnan van, ha neked mond valamit a angol jogi szótár akkor keresgélj...
2020. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Fotózd már le az angol jogi szótárba ezt. :) köszi!
2020. szept. 23. 07:44
 9/9 anonim ***** válasza:

Az angolszász országokban nincs olyan kataszteri nyilvántartás, mint nálunk és Európában. Angliában a külterületi létesítményeket leginkább postcode alapján találja meg a postás, ez kb az irányítószám, csak kint sokkal szűkebb területet fed le. Akár egy épületnek is lehet saját postcode-ja.


Egyébként amire te gondolsz az szerintem a title number, amit a kinti földhivatal ad egy bejegyzett földterületre.

2020. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!