Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyetemi szintű angol nyelvtan...

Egyetemi szintű angol nyelvtani könyveket hol találok?

Figyelt kérdés
Olyat,ami a felsőfokú nyelvvizsgánál és az emelt érettséginél magasabb szintű. Előre is köszönöm. :)
2010. aug. 7. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetemi jegyzetboltban, egyetemi könyvtárakban, de az már nem nyelvtan, az véges, hanem nyelvészet, nyelvtudomány, és a mindennapi élethez szükségtelen.
2010. aug. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MME válasza:

Ja, szerintem sem nyelvtanban kéne már gondolkodnod (felső fok felett), hanem szókincsben, azt még lehet azután is jócskán bővíteni. Az ilyen ultrafinomságokról viszont lélekölően tájékozódhatsz a nyelvészeti könyvekből. Persze ha errefelé orintálódsz, hasznos.. Egyetemek oldalain megtalálod őket.


De feküdj rá a szókincsre. Ezen a szinten ez az igazán fontos.

2010. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért mégis ajánlok két könyvet, amit ugyan nem neveznék egyetemi szintűnek, hiszen nem tudományos, (az egyetem nem a nyelvtanulást jelenti, hanem a tudományt), de rendkívül hasznos, praktikus kézikönyvek, amelyekhez minden nüansznyi problémával lehet fordulni.

Michael Swan: Practical English Usage (Oxford University Press) és Magyarics Péter: Gyakorlati angol nyelvtan, mindkettő kapható. Egyébként egyetem első évében B. D. Graver: Advanced English Practice (szintén OUP) című könyvéből gyakoroltuk a nyelvtant.

első

2010. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :)

esetleg ha ti keresnétek könyvet találtam még 2-t :$ :)

Oxford Practice Grammar(Advanced) és Longman Student Grammar of Spoken and written English

2010. aug. 9. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!