Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így is lehetek még nyelviskola...

Így is lehetek még nyelviskolai nyelvtanár, korrepetítor (lenn)?

Figyelt kérdés

Szóval mindig is rajongtam a nyelvekért, gimnázium alatt két angol és egy német felsőfokú C1-es nyelvvizsgát szereztem. Az egyetemen egy egészségügyi szakot hallgatok, de már a felénél járok, nagyon bukdácsolok, és rájöttem, hogy nem ezzel szeretnék majd foglalkozni, azonban már túl sok pénzt öltek bele a szüleim és nem akarom otthagyni sem. Egyetem alatt megcsináltam spanyolból és oroszból a középfokút, később szeretném ezeket még továbbfejleszteni. Mesterre mindenféleképpen fordító- és tolmácsra fogok jelentkezni, de az alap BSc-m attól még egy egészségügyi szakma lesz.

Kérdésem, tehát, hogyha tényleg rájöttem, hogy NEM állami középiskolába vagy általánosiskolákba, hanem mondjuk egyetemen vagy egyéb nyelviskolákba, cégeknél szeretném azokat a nyelveket oktatni, amiket beszélek, akkor ez még lehetséges lenne-e, vagy ahhoz kifejezetten Anglisztikára vagy Germanisztikára, Szlavisztikára,... kellett volna mennem?

Így még oktathatnék pl Waldorf, Montessori vagy egyéb alternatív iskolákban is?

Hivatalosan is adhatnék pl angol-német különórákat az otthonomban diákoknak?


Válaszaitokat előre is köszönöm!:)



2020. szept. 27. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Iskolában nem, ez fenntartótól független, egyetemen sem, szóba jöhet nyelviskola.
2020. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nyelviskolán kívül miért nem taníthatok iskolákban?


Hivatalosan is adhatok különórákat?

2020. szept. 27. 16:04
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarlak elkeseríteni, de a nyelvtanárság egy komoly szakma, és a gyakorlásához általában egyetemi diplomára van szükség. Nem elég a lelkesedés meg a jó nyelvtudás, hanem szakmódszertant és nem kevés országismeretet, nyelvészetet, pedagógiát, pszichológiát, iskolai gyakorlatot kell hozzá végezni. Talán nem mindegyik nyelviskola kéri még a papírt, de az igényesebbek már biztosan. Ha egyéni vállalkozóként tanítanál, úgy tudom, valamilyen szakirányú végzettséget akkor is igazolnod kell.

A fordító- és tolmácsképzés jó ötlet, ha szereted a nyelveket, de ha konkrétan a nyelvtanítás vonz, azt javasolnám, nézz körül, milyen tanári MA-ra vennének fel a végzettségeddel!

2020. szept. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
EGÉSZSÉGÜGYI MSC-re nem lehet bölcsész mestert ráépíteni. De van pl. az ELTE-nek tolmácsképző központja, ami többféle képzést is indít.
2020. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Iskolában azért nem lehet tanítani diploma nélkül, mert törvény előírja a képesítési feltételeket.
2020. szept. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4

Javaslom járj utána, idézem:

"A mesterképzésbe történő belépésnél előzményként elfogadott szakok


Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: bármely alapképzési szak"

2020. szept. 27. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
A bölcsészre írtam, hogy nem lehet, de az elte-re lehet menni.
2020. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy ha egy egészségügyi alapvégzettségem van (Dietetikus BSc) és hozzá elvégzek egy fordító-tolmács mestert, akkor ezekkel a szakképesítésekkel (hogyha dietetikus már nem akarok lenni) dolgozhatok pl idegenvezetőként (azokkal a nyelvekkel, amiket felsőfokon beszélek)?

Vagy ha egy egészségügyi-medikus szaktudásom megvan a szakomhoz mérten, akkor azzal + a fordítói MA-val lehetnek esetleg mégjobbak az esélyeim egy multinál fordítani/tolmácsolni, mint ha Anglisztika BA-n végeztem volna, és utána a Fordító&Tolmács MA-n?

2020. szept. 27. 22:53
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az idegenvezetőséghez el kell végezni egy OKJ-t, hogy engedélyt kapj, anélkül nem gyakorolhatod. Nyelvsuliban taníthatsz, de ahogy fentebb is mondták, a tanárság egy szakma. Ahogy a fordítás/tolmácsolás is, mindegyikhez el kell végezned egy megfelelő képzést. De egyiknek sincs semmi akadálya, akár van BSc-d másból, akár nem. Annyi, hogy a nyelvtanársághoz hosszabb a kézpési idő, mint a többinél. És igen, eü. végzettséggel ÉS fordítói-tolmács végzettséggel sokkal jobb esélyed lesz munkát kapni erre szakosodott cégeknél, mintha nem lenne eü. végzettséged.
2020. szept. 28. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak OKJ-vel működik az idegenvezetés, fordító tolmács MA-val nem? És ha anglisztika lett volna a BA-m?

Nyelvtanársághoz milyen képzés kell pontosan?

És anglisztika BA után milyen mesterek jöhetnek szóba?

Köszönöm!

2020. szept. 28. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!