Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent? There is a slight...

Mit jelent? There is a slight chance that it will not succeed again.

Figyelt kérdés

Egy angol kisokosban így fordították:

Kevés a valószínűsége, hogy nem sikerül újra.


Én inkább úgy mondanám, hogy egy kis esély van arra, hogy nem sikerül újra (tehát nem teljesen biztos, hogy sikerül).


Jól gondolom vajon?



2020. szept. 27. 17:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Ne kinlodjatok Itt mar annyit.

Jo nevelovel es nevelo nelkul is, csak a forditas/ertelme valtozik.


Slight lehet little/small.


[link]


Kisokos melleforditott, ennyi.

2020. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

14.: Abban hogy "anything slight" pont azért nincs névelő, mert főnév sincs, márpedig minőségjelző (melléknév) önmagában soha nem kap névelőt.


Az hogy lite/a little mennyiségjelző, és azok közül is speciális eset.

2020. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
53%
#20 igen, hát ez az alapkérdés, hogy jár-e. Jól körbejártad. :D Szerintem világosan kiderült abból, amit írtam a #11-ben, hogy én nem tartom automatikusnak az analóg használatot. Csak éppen a tagadását se. Te az előbb azzal érveltél, hogy a névelő kell, azért nem. Ezt az angol szótár nullázta. Akkor most egyszerűen erőpozícióból kijelentesz valamit - nem, és kész. Ez nem meggyőzőbb, mint bármi más, ami nem meggyőző.
2020. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
53%

21. ÉPPEN mert a slight / little / small / tiny stb melléknév, nem kap névelőt, hanem az a főnév kapja vagy nem kapja, amire vonatkozik.


Így viszont nem a slight jelentését módosítja, hanem a főnévét. (ha a főnév lehet megszámlálható vagy megszámlálhatatlan)

2020. szept. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
23: Az analógia (nem csak nem automatimus, hanem) nem áll meg, ennyi. A slight-os alapkérdést illetően, engedjük el a little/alittle mellékvágányt, irreleváns.
2020. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
53%
#24 na látod, a little-re nézve meg áll. Hát ez a baj veled, hogy vagdalkozol.
2020. szept. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

26. Miről beszélgettünk eddig, hogy az analógia mire nézve nem áll meg??? Azt hittem, hogy a little/alittle példára, ezért mondtam hogy engedjük már el.

Most meg szerinted egyszeriben mégis megáll?

2020. szept. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
53%

Ne humorkodjál már, hát ez a kérdés: Mit jelent? There is a slight chance that it will not succeed again.

A slightról beszélgetünk. De még a #12-ben te is tudtad.

2020. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%
Hála istenek, akkor mégis jól emlékszem, hogy ez a little/alittle dolog nem a főkérdés, sőt, mellékszálként sem áll meg, de mindegy is mert a főkérdés szempontjából irreleváns.
2020. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
53%

Persze, nyilván irreleváns, ha te megállapítod, hogy arra nem vonatkozik a tárgyalt jelentésbeli különbség, miközben meg de... :D

Fogadjunk, te vagy az, aki meg a másik kérdésben természetesen kiterjeszted a gyűjtőnevekre érvényes szabályt a tulajdonnévre. :D

2020. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!