Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz egy olasz...

Mennyire nehéz egy olasz emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
5ös vagyok olaszból, de nincs valami sok nyelvérzékem és nagyon sokat felejtettem karantén alatt. 11.es vagyok 2 évem van érettségiig. Ennyi idő alatt fel lehet készülni majdhogynem az alapoktól emelt szintű érettségire, vagy esélytelen? Ahova menni szeretnék vagy töri vagy magyar vagy olasz emelt szintű érettségi kell. Amiket eddig elolvastam a legtöbben azt írták hogy az emelt tori konnyebb az emelt magyarnál. Mi a helyzet az olasszal? Ki az aki erettsegizett olasz emeltből és szerintetek mennyire könnyű/nehéz? Előre is nagyon koszonom a valaszokat!!

#érettségi #olasz #magyar érettségi #Olasz emelt érettségi
2020. okt. 2. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A magyar emelt brutál nehéz, azt semmiképp nem ajánlom. Nagyon sok kortárs irodalmat kell tudnod és olvasnod, és ezekre nem nagyon szokás készülni az órák keretében (nálunk még fakton se). Későn, decemberben tudod meg, hogy miket kell elolvasnod még és NAGYON sok. Nagy kockázat.


Az olaszról nem tudok nyilatkozni, de a töri emelt szerintem az egyik legkönnyebb a humán emelt érettségik között. Oké, sokat kell bevágni, de jóval kevesebbet változnak a témakörök, mint pl. a magyar emelthez.

2020. okt. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbeli feladatsor többnyire elgondolkodtató, komplexebb tudást igényel. A középszintű ahhoz képest gyerekjáték, már akinek van összehasonlítási alapja.

A szóbeli szintén választékosabb szókincset igényel. A hanganyag is bonyolultabb témákat dolgoz fel.

Ez nem azt jelenti hogy megoldhatatlan csak nehezebb.

2020. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm szépen megkönnyítetted a választásom, akkor az irodalomban nem is gondolkodok:D a történelemmel viszont megleptél, eddig mindenki azt mondta hogy nagyon nehéz(de most elkezdtem reménykedni hogy talán mégsem)


2-es köszönöm neked is a válaszod, eddig ezt senki nem magyarázta nekem még így el. Elszomorítottál, de köszönöm, jobb most tudni. Akkor valószínűleg nem tudnék rá felkészulni 2 év alatt kulontanárral(mert a rendes szinte nem is tanít)

2020. okt. 3. 01:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 2 év alatt fel lehet rá készülni kellő szorgalommal és olyan tanárral, akinek van is mellé tudása. Egy olasz, vagy bármilyen nyelvtanárnak, aki középiskolában tanít, annak az egyetemi szintű tudása van, vagyis az emelt szintű érettségihez is értenie kell. Egyénként nekem sem azért lett ilyen tudásom, mert jó volt a tanár akkoriban, hanem azért mert én azt akartam, hogy legyen.
2020. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a válaszod! Megnyugtatott. Ráfekszek akkor most a nyelvre aztán meglátom mennyire megy és a szerint döntök a továbbtanulásról.
2020. okt. 3. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!