Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez felszólító mondat (angol)?

Ez felszólító mondat (angol)?

Figyelt kérdés

A mondat így hangzik: pulls me deeper

Na most ugye ez alap esetben egy felszólító mondat lenne nyelvtan alapján, de a pull ige itt e/3-ban van, tehát nem lehet felszólítás. A névmást kijelentő mondatban is el lehet hagyni?


Na meg a (zene) szöveg úgy folytatódik, hogy tangle me up

Ez már egyértelműen felszólító mondat, de akkor az előző is úgy lenne értelmes, ha az is felszólító lenne, nem?


tehát a: "mélyebbre húz, kuszálj össze" helyett nekem a szövegkörnyezetbe jobban beleillene a "húzz mélyebbre, kuszálj össze". Mert egyébként egy borostyánról van szó a dalban ami lényegében futónövény jellegéből felfut a főszereplőnkre is. :D


2020. okt. 8. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
A dalok nem nyelvvizsgára készülnek, azokban bármi lehet.
2020. okt. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ezt értem, de akkor is fura, h ugyan arról beszél egyszer e2ben aztán meg e3ban...
2020. okt. 8. 21:44
 3/5 A kérdező kommentje:
a másik: tangle me up in your vines. ez most E/3 vagy E/2?
2020. okt. 8. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szoveg nem ugy szol, hanem (google a baratom...) igy:


Emerald ivy, wrapped around my skin

Pulls me deeper, drags me back again


Semmi keveredes nincs itt, sima kijelento mondatok. A folytatas viszont mar felszolitas:


Tangle me up in your vines

Take my spirit, take my mind

Take me over to that other side


A kozpontozas hianya zavart meg teged, meg egyebkent is, koltoi szabadsag is van a vilagon. Az elejen csak megnevezi a vers targyat, utana meg mar beszel hozza, ennyi.

2020. okt. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jöszi, azóta rájöttem, elég kezdő vagyok, könnyű bekavarni nekem :D
2020. okt. 8. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!