Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám fejleszteni az...

Hogy tudnám fejleszteni az angol olvasott szöveg értésemet?

Figyelt kérdés

Valamiért nekem a hallott szöveg értése sokkal jobban megy.

Töltöttem ki nyelvvizsga tesztet, és nagyon nehezen ment a szöveg értelmezése. Gondolom, nem nehezebb a szöveg, mint a hallott szöveg értésnél, mert ugyanaz a vizsga. De valamiért nekem nagyon nehezen megy az értelezés, meg ha nem ismerek egy szót, akkor nem tudok könnyen átlendülni és kikövetkeztetni a többiből, hanem rágódok rajta egy csomót.

A próba tesztnél az írott szövegértés 65%-os lett, úgy hogy nem időre csináltam, nagyon sokáig tartott. A hallott szövegértés pedig 85% lett úgy hogy azt szabályosan csináltam, egyszer hallgattam meg, megállítás nélkül.

B/2 szintről van szó

Szóval, hogyan fejlesszem magam?



2020. okt. 11. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
PRóbáld meg az írott szöveget felolvasni magadnak - általában elég, ha csak megformálod a szavakat a száddal, az sokat segít.
2020. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok; gyakorlásnak otthon jó, ha (fél)hangosan olvasod, akkor jobban rögzül az írott és hallott szöveg összekapcsolása.
2020. okt. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Gondolom, nem nehezebb a szöveg, mint a hallott szöveg értésnél, mert ugyanaz a vizsga."

De igen, nehezebb, egyszerűen azért, mert szóban egyszerűbben fogalmazunk, mint írásban, bármelyik nyelvet használjuk. De ez mindegy, gyakorold könnyített nyelvezetu olvasmányokkal, és főleg azt, hogy igenis tullendulj az ismeretlen szavakon, akkor is, ha nem tudod kikovetkeztetni a jelentésuket a szovegkornyezetbol, mert nagyon sok időt és energiát is veszitesz azzal, ha sokáig ragodsz egy-egy szón. Vizsgafeladatokat pedig szigorúan időre gyakorolj.

2020. okt. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tippeket!

Egyébként már elkezdtem olvasni könnyített olvasmányokat, a könnyebb szövegértelmezésért. Ráadásul hangosan olvastam. Mondjuk csak a kiejtésem javítása miatt. Tök jó, hogy a szöveg értelmezésében is segít.

Az Oxford bookworms library könyveit olvasom. Teljesen jók. Csak annyi a baj velük, h a szótanulásra annyira nem jók, mivel a legtöbb kifejezés, amit nem ismerek benne, az inkább régies. Mondjuk ez lehet azért is van, mivel az antikváriumi kiadást vettem, és a legújjabban már modernebben van fogalmazva.

Ma már időre csináltam vizsga feladatot, és sokkal könnyebben ment a szövegértelmezés. Időben meg is csináltam.

Bármi tipp, a fogalmazás gyakorlásához? Valami honlap? Azt még el sem kezdtem, egyelőre fogalmam sincs, hogy is kell egy hivatalos levelet vagy baráti emailt írni.

Egyébként november 21.-en megyek vizsgázni.

2020. okt. 11. 18:41
 5/8 anonim ***** válasza:

"egyelőre fogalmam sincs, hogy is kell egy hivatalos levelet vagy baráti emailt írni.

Egyébként november 21.-en megyek vizsgázni."

😁 Bátor ember vagy.

Kulonben ha nem háború előtti az Oxford bookworms, akkor nyugodtan tanulhatsz belőle szavakat is, de most inkább ne arra koncentrálj, hanem magára az olvasasra.

Levelek ügyében meg vedd elő az angolkonyvedet és nézd meg, hogy mit ír.

Különben van egy halom bookworms online is, keress rá.

2020. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocs, az Offért, de a Oxford bookworms-ot lehet online használni? MI kell hozzá, regisztráció?
2020. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kalozpeldanyokra gondolok beszkennelve, PDF-ben, de a youtube-on is vannak.
2020. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor jön jól egy pár mondat elemzése. Az egyszerűtől a bonyolultig. Át kell látni, mi micsoda. Praktikus zárójelezni, nyilazni, különböző színű íráskiemelővel jelezni az egységeket, blokkokat a magyar számára az elején hiányzó írásjelek, stb miatt, mint ebben: The building the Cadillac was waiting outside of looked like a dormitory. Vagy amit Kris Kristofferson énekel: And you still can hear me singing to the people who don't listen to the things that I am saying praying someone's going to hear / And I guess I'll die explaining how the things that they complain about are things they could be changing hoping someone's going to care. A gyakorlat hozza a magabiztosságot. Hát, ez segítség nélkül tán nem annyira mén.


Ez a "kikövetkeztetni a többiből" ez sok embernek okoz nehézséget, több útja van a megoldás felé közelítésnek.

2020. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!