Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondod ezt németül?

Hogy mondod ezt németül?

Figyelt kérdés
Az “őt érdekelné” kifejezésre lennék kiváncsi. Például: Ha lenne Önöknél még egy üres pozíció, akkor a barátomat is érdekelné. Ezt az er wäre / würde interessiert, vagy es würde ihn interessieren-nel fejezzük ki? Nem igazán értem, hogy melyik lenne az alany és a segédige.

#német #nyelvtanulás #feltételesmód
2020. okt. 12. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Ez érdekelné önt- alany - ez , érdekelné - ige, van egy társitot akkusativ vonzat - önt

Würden sie dafür interesieren ? lenne érdeklődése ez iránt

Hätten Sie es Interese? több fele lehetöség helyes. de kellene a szövegkönyezet amiben értelmet nyer.

2020. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Állító mondatban szeretném írni egy levélben, hogy “ha lenne Önöknél üres pozíció, a barátomat is érdekelné”.

Angolos vagyok, angolul jön a szórend és a mondatszerkesztés is, azt próbáltam átformálni németté.

2020. dec. 13. 22:43
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora köcsögök vagytok lepontoztok de tökeletes valaszt adtam
2020. dec. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

"Tökéletes" válasz? .... Fő az önbizalom.


Helyesen:


Würden Sie SICH dafür interesieren?


Hätten Sie Interesse DARAN?



Amúgy pedig 2/3-ra a válasz (amennyiben a kérdező a "pozició" alatt állást ért):


Falls Sie noch eine freie Stelle hätten, mein Freund würde sich dafür interessieren.

2020. dec. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jav.: interessieren (lemaradt egy "s" ... kellett nekem bekopizni a rosszat az #1-esből)
2020. dec. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, így már érthető
2020. dec. 31. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!