Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik könyvet ajánlanátok az...

Melyik könyvet ajánlanátok az angol nyelv elsajátítására?

Figyelt kérdés

Németül már tudok és szeretném az angolt is elsajátítani. Melyik könyvből érdemes a nyelvtant megtanulni? Jó lenne olyan aminek esetleg megoldása is van :) Középfokú nyelvvizsga lenne a cél.

Köszönöm a segítséget!



2020. okt. 13. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Murphy: English Grammar in use
2020. okt. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Solutions
2020. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a nyelv érdekel, szerintem is solutions. Ha kiegészítésnek kell valami konkrétan a nyelvtan miatt, akkor Murphy.
2020. okt. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Ha már kicsit haladóbb szinten leszel:

Németh Katalin: Angol nyelvtan

2020. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 fomlang ***** válasza:
52%
Kezdetben érdemes lenne tanártól órákat venned. Tanfolyam vagy magántanár fontos lenne, főleg a kiejtés miatt.
2020. okt. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha már kicsit haladóbb szinten leszel, felejtsd el a magyar szerzők nyelv(tan)könyveit.
2020. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

#6: mondjál konkrét példákat, légy szíves, hol sántít. Meg lennék lepve, ha Lázár, Magyarics, stb. szerzők mást mondanának, mint az ismertebb angol nyelvtanosok.

A fentebb említett Németh Katalinról nem tudom, merre járt.

2020. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg bármelyik szoszedetét, ott kezdődnek a bajok (még a solutions munkafüzeteiben meg tanári kézikönyveiben is, mert túl hamar jön a következő kiadás, még mielőtt egyáltalán ki lehetne gyomlalni belőluk a hibakat - pl. van több olyan TB is, amiben mondjuk egy olyan feladathoz, amiben a, b, c lehetséges megoldások vannak, azt írja megoldásoknak a TB, hogy mondjuk C, A, F, H, B, G; a szoszedetekrol meg messziről leri, hogy olyan valaki állította össze, akinek fogalma sincs, hogy milyen jelentésben fordult elő egy-egy szó a tananyagban, csak úgy, hasrautesszeruen odairt valamit jelentésnek). Nyomdahibasak sok helyen, ami eleve bizalmatlanságot szül, és látszik rajtuk, hogy a lektorálás nem egy jól megfizetett műfaj. De igaziból legkésőbb intermediate szinttől úgyis ott a száz éve újra és újra kiadott, tehát tökélyre csiszolt Murphy, meg a hasonló oxfordos könyvek, kétnyelvű szótár meg csak akkor kell, ha hirtelen nem tudok magyarul (angol-magyar), vagy ha kiindulópontot keresek (magyar-angol), olyankor meg nem vagyok olyan haklis, hogy Lázár-e vagy kicsoda, mindenesetre az MTA-s szotarakat tartom a legmegbízhatóbbnak.
2020. okt. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ohh... kösz a választ. A redditen szoktam olvasni, hogy egyeseket felvilágosítanak arról, hogy tagolni a szöveget nem fáj... :) Ahogy a rengetegből ki-kiviláglik egy-egy gondolat... ki a frász beszélt a kétnyelvű szótárakról, meg nyelvkönyvekről? Én nyelvtankönyvekről kérdeztem. Azokról viszont nem kaptam választ. Pontosítva előző hozzászólásbéli mondatomat:

Meg lennék lepve, ha Lázár, Magyarics, stb. szerzők mást mondanának, mint a száz éve újra és újra kiadott, tehát tökélyre csiszolt Murphy, meg a hasonló oxfordos könyvek

2020. nov. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"ki a frász beszélt a ... nyelvkönyvekről?"

En:

"felejtsd el a magyar szerzők nyelv(tan)könyveit"

Ezzel kapcsolatban kérted, hogy

"mondjál konkrét példákat, légy szíves, hol sántít".

Mondtam.

2020. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!