Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a szöveg kellene nekem...

Ez a szöveg kellene nekem angolul, Segítenétek nekem?

Figyelt kérdés

Tekergőt,a Miskolci állatkertben élő rókát szeretném megismertetni a külföldiekkel angol nyelven.

Csupán egy baj van,nem tudok folyékonyan angolul.

Segítenétek nekem? (nem webfordítós fordításra gondoltam,mert úgy semmi értelme a szövegnek)

Ez lenne az:


"Tekergő élete egy kevés híján végzetes balesetnél kanyarodott el a vadon élő testvéreitől. Több mint két évvel ezelőtt egy raliverseny zajos forgataga közeléből egy nőstény róka próbálta elmenekíteni a kölykeit. Az apróságokat a szájában hordta ki a kotorékból, és szaladt velük egy biztonságosabb zug felé.A menekülésben egy rókakölyök elkeveredett, a rátaláló emberek pedig nyomban babusgatni kezdték a két hetes apróságot. Aki bizony vastagon átitatódott a kétlábúak szagával. Hiába tették vissza oda az emberek, ahol találták, a visszatérő nőstény róka már nem fogadta el az emberszagú utódot.Így nem maradt más lehetőség, mint a legközelebbi vadasparkban leadni az elanyátlanodott apróságot. Innen indult Tekergő karrierje.Az egykori erdőlakó a felnevelése során olyan mértékben a gondozóihoz szokott, hogy visszavadítása és a természetbe való kiengedése reménytelen vállalkozásnak tűnt. Négy hónapos korában a park területén még szabadon futkosott a napi séta idején, és kedvenc szórakozása volt elszökni a gondozóktól. A Tekergő név is ekkor ragadt a szökős ifjoncra.

A szelíd rókának saját lakosztálya van a gazdasági udvarban, ahol egyébként a sérülten vagy legyengülten bekerült vadakat is ápolják."


előre is köszönöm! :)))))


2010. aug. 8. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne próbálj meg ilyen kacifántokat beletenni, mint hogy "elkanyarodik az élete" meg "átitatódott a kétlábúak szagával". Ez még magyarban is erőltetett.


Használd azokat a szavakat, amiket ismersz, még ha nem is biztos, hogy teljesen korrekt.


Pl: 2 years ago the mom of the fox kids wanted to save her kids because there were a loudy car race in the forest. One of the fox kids somehow lost. People found it ant touched like a pet, so the fox kid became human-smeiling.


Stb.


Ez biztos nem korrekt, lehetne jobb szavakat keresni, viszont élő szóban tök jól megteszi.

2010. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazából a szöveget nem én írtam,hanem találtam
2010. aug. 9. 12:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor is le tudod egyszerűsíteni, értelmezni, és saját szavaiddal elmondani.
2010. aug. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát... írtam valamit. Próbáltam ragaszkodni a szöveghez.


Tekergő came within an inch of his life when he was involved in an almost fatal accident. This turn led his life out of the wild, away from his wild brothers. More than two years ago, a female fox was trying to rescue her puppies from the noisy and busy place of a rally race. She carried them in her mouth out of the burrow and run to a safer nook. In the hurry to be on the run a little puppy lost, and then it was found by some people who, of course, started to cherish the two-weeks-old tiny fox at once.

Thank to them, the little puppy smelled like a human, so when they took back the fox where it was found, its mother would no longer consider it to be her puppy. Having no other possibilities, they took the motherless fox to the nearest wildlife park. Here is where Tekergő's career began. During the "ex-woodlander" upbringing it has so strongly adapted to its keepers, that making him able to live wild and letting him back to the wilderness seemed to be an impossible task.

When he was four month old, he was running all over the park during the daily walk, and his favourite play was running away from his keepers. That is why the Tekeregő (Eng: Tramp) name was given to him.

The mild fox has its own "suit" in the economy yard, where other injured and weakaned wild animals are also taken care of.



Majd egy kedves jó angolos pedig kijavítja a hibákat :)

Ja és azt nem tudom hogy mondják hogy "visszavadít", szal oda mást találtam ki.

2010. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. sor, "run" helyett: "ran"
2010. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2010. aug. 9. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy kis javitas:


Tekergő came within an inch of his life when he was involved in an almost fatal accident. This turn led him out of the wild, away from his brothers. More than two years ago, a female fox was trying to rescue her puppies from the noisy and busy place of a rally race. She carried them in her mouth out of the burrow and ran to a safer nook. In the hurry to be safe, a little puppy was lost. It was found by some people who took the tiny two week old fox pup into their care. They took him home, fed, washed and looked after him.

Thanks to them, the little puppy smelled like a human. When they took back the fox where they have found him, its mother could not recognise her baby and would no longer consider it to be her puppy. Having no other choice, the kind people took the orphaned fox to the nearest wildlife park. Here is where Tekergő's career began. During the "ex-woodlander" upbringing by humans, it has strongly adapted to its keepers and its new environment. Taking him back into the wild, leaving him to fend for himself seemed a cruel task. He would most certainly not survive.

When he was four months old, he was running around the park during the daily walk, and his favourite play was to disappear from his keepers' side. That is why the Tekergő (Eng: Tramp) name was given to him.

The tamed fox has its own "suite" in the economy yard, where other injured and weakaned wild animals are also taken care of.

2010. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, ezt meg javitsd ki.

Tekergo came within an inch OF LOSING his life.

2010. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jah igen, kell oda az a "loosing"... xd


Köszönöm a javítás!! Így már igazán jó lett a szöveg :)

2010. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!