Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy hangzik ez a kis szöveg...

Hogy hangzik ez a kis szöveg angolul?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán tudok angolul, nemrég kezdtem tanulni, viszont egy diákmunkához le kellene fordítani ezt a szöveget. Egy ismerősömnek írom, de ő egyáltalán nem tud magyarul, csak angolul. Már volt róla szó, hogy a kisfia babysittere lehetnék. Megírtam angolul a szöveget, légyszi valaki javítsa ki. Azért leírom magyarul is, hogy mit akarok:


Szia!

Én...lánya vagyok. A nevem... . 17 éves vagyok. Munkát keresek erre a nyárra. Nyáron sok szabadidőm van. Szeretnék ... babysittere lenni. A telefonszámom:06... Az e-mail címem: ....@....hu

Németül, és egy kicsit angolul beszélek.


Hy!

I'm ...'s daughter. My name is... . I'm 17 years old. I'm looking for a job this summer. In summer I have a lot of free-time. I would like to be ...'s babysitter. My phone number: 06... My email adress: ....@.....hu I speak German and a little English.


2011. márc. 23. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

I'm looking for a summerjob, because I want to work in this summer. (így jobban hangzik:)

Inkább úgy írd, hogy my phone number is 06 .... meg my e-mail adress is ... és akkor nem kell közé a kettőspont, így szintén jobban néz ki. :)

I can speak German than English but I try to do my best. Ez azt jelenti, hogy jobban beszélek németül, mint angolul, de igyekszem magamból kihozni a legjobbat.

2011. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Előző: a BETTER véletlenül kimaradt a németnél. Bocsika, de ezzel ki kellene még egészíteni.
2011. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
0%

"In summer is have a lot of free time."

nyelvtanilag helytelen! lot of előtt nincs "a" , mert az alapból többesszám. meg szerintem az in summert a végére írd! I have lot of free time in summer.

2011. márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lots of előtt nincsen 'a'. Lot of előtt van!
2011. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

"In summer is have a lot of free time."

Utolsó: ez teljesen helyesen van fogalmazva. Az in summer-t vagy a mondat végére írjuk, ahogy te mondod, vagy pedig azzal kezdjük a mondatot.

a lot of = ez így komplett, teljesen mindegy, hogy többes számú-e. Ez a helyes szókapcsolat!

2011. márc. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket :)
2011. márc. 23. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!