Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen fajta nyelvizsgát...

Milyen fajta nyelvizsgát érdemes letennem?

Figyelt kérdés
Az iskolámban minden tanár csak az origo nyelvvizsgával kapcsolatban képes számunkra segítséget nyújtani. Nekem egy komplex középfokú nyelvvizsga kell, mivel légiutas kísérő szeretnék lenni. A későbbiekben szeretnék majd külföldön is dolgozni. Hátrány e tehát hogy az Origo nyelvizsga (tudomásom szerint) csak államilag elismert de nem nemzetközi?

2020. okt. 22. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Én az ECL nyelvvizsgát ajánlom. Szerintem kicsit könnyebb is, mivel egynyelvű. Nincs teszt és fordítás. Ez is államilag elismert, de nemzetközileg is.
2020. okt. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%

Nemzetkozileg... Az mégis mit jelent pontosan? Hogy a világ bármelyik csücskében a legutolsó kis haromfős vállalkozás is köteles elfogadni, mert különben... Mert különben micsoda? Ki kotelezhetne az egesz világot arra, hogy x nyelvvizsgát elfogadja? Nyilván senki.

Kérdező, nézz utána, hogy azok a légitársaságok, amelyek szoba jöhetnek nálad, milyen nyelvvizsgát várnak el.

2020. okt. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
2: az EU-ban biztos. A nyelvvizsga saját oldalán szerepel ez az infó, és ez a megfogalmazás. Nyilván a világvégén és minden egyes államban nem fogadnak el semmit sem.
2020. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor inkább ne az Origót válasszam?
2020. okt. 22. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:
54%

Nézd meg az Origó oldalán az infókat. Szerintem azt is elismerik az EU-ban. Legalábbis én úgy értelmeztem.

A szintek számozását is teljesen a ECL-hez igazították.

2020. okt. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Én nem sokat tudok az Origóról, csak hallottam, hogy van olyan is. Eddig a környezetemben mindenki ECL-t csinált és elvan vele. Én is azt csináltam. Szerintem érdemesebb egy olyat csinálni, ami nagyobb körben el van terjedve.
2020. okt. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%

Csak a szintek jelölése egységes az EU-ban.

De nekem, mint EU-s vállalkozásnak hogy írhatná elő bárki, hogy márpedig az ecl-t elfogadjam? Ha én úgy döntök, hogy én csak a cambridge-i nyelvvizsgakban bízom, plusz a dexamban, akkor én pont leszarom, ha valaki ecl-lel pályáz olyan állásra, amit én hirdettem meg - pedig az EU-ban vagyunk... 😜

Akkor meg mit is jelent az, hogy nemzetkozileg elfogadott? Azt, hogy akad valahol az EU-ban legalább egy olyan vállalkozás, amelyik eddig legalább egyszer elfogadta? Vagy mit?

2020. okt. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Légiutas-kísérőknek nem előírás az angol nyelvvizsga megléte. Elég ha beszéled az angolt, ez meg felvételinél úgyis kiderül. Tőlem sem kértek papírokat, pont nem érdekli őket. Egyetlen papír érdekli őket: az érettségi megléte.
2020. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Légiutas-kísérőknek nem előírás az angol nyelvvizsga"

Melyik légitársaság(ok)nál?

2020. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szinte egyiknél sem. Ha nincs nyelvvizsgád, nem probléma, a felvételin kitöltetnek egy angol tesztet (nem mindenhol). Az a lényeg, hogy kommunikálni tudjál (ez meg elég hamar kiderül, ha nem megy).
2020. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!