Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "Kimegyek Angliába, hogy jól...

"Kimegyek Angliába, hogy jól megtanuljam a nyelvet" régen sokan mondták. Ma mindenki azt mondja, hogy jó nyelvtudás nélkül nem kerülsz olyan munkahelyre és közegbe ahol meg fogod tanulni. HOGY VAN EZ?

Figyelt kérdés

Régen olyan sokan mondták, hogy azért ment/megyek ki, hogy kint megtanulja/megtanuljam az angolt, mert nem beszélek/beszél jól.


Nyilván nem nulla szint, csak nem munkaképes szinten.


De mostanában mindenhol azt olvasom, hogy lehetetlenség, mert értékelhető nyelvtudás nélkül bevándorlók között fogsz dolgozni és élni, akik szintén alig beszélnek angolul vagy rosszul.

Ha ilyen munkát kapsz, nem fejlődik az angolod.


Nyilván rögtön irodai, diplomás munkakörbe nem lehet kerülni jó angol nélkül.

Na de ha nem diplomás munkakörben meg nem fejlődsz akkor ez a 22-es csapdája.



2020. okt. 27. 09:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Folytatva:


A LLoyds Bankban számlát nyitni. Ez jó példa.

Igen, az megy alap angollal is, középfokúval főleg.


De ha mondjuk a Lloyds Bankban akar dolgozni valaki és nem is fiókban, hanem valamilyen értelmes háttérterületen? Elemzés, stb...


Akkor oda hogy lenne elég az alap angol és meg a könnyen elsajátítható szókincs.


Én természetesen végig tanult állásokról beszélek. Nem pubokról.

2020. okt. 28. 07:50
 12/18 anonim ***** válasza:

#8 vagyok.

Kérdező: ahogy mondtam. A szakma jellegétől függően. De nyelvgyakorlatot nem csak Angliában lehet szerezni. Otthon is tudod fejleszteni, ha akarod. És ha az a terved, hogy a szakmádban dolgozz külföldön, akarni fogod.

2020. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó (és egyben 8-as):


Na de nagyon magas szintű, folyékony nyelvtudás nélkül hogy lehet kimenni szakmai, diplomás állásba?


Ahhoz még sokkal magasabb nyelvtudás kell mint amit írtál, hogy "részt akarsz venni a közéletben, helyi barátokat akarsz szerezni, meg akarod nézni egy stand-up komikus előadását úgy, hogy meg is érted a szóvicceit és utalásait, és olyan könyveket akarsz olvasni, ami nem gyerekeknek szól".


Nem?


Én nem éltem soha külföldön, de nem így van?


A diplomás (például banki közgazdász vagy más) állás betöltéséhez kiváló nyelvtudás kell.

Ez a több, magasabb rendű mint amit írtál, hogy haverkodni, részt venni dolgokban, stb...


Én így gondolom, de érdekel, hogy te mit gondolsz róla. Vagy bárki más persze.

2020. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

#13-nak.

#8 és #12 vagyok. Ismétlem magam, de mindegy. Mit értesz "kiváló nyelvtudás" alatt?

Amúgy meg, persze, diplomás állásba ne gyere ki nulla nyelvtudással. Körberöhögnek, aztán mehetsz takarítani amíg meg nem tanulsz angolul.

De nem is kell bemagolni a teljes Országh-Magay-t meg tisztában lenni a legapróbb nyelvi finomságokkal is ahhoz, hogy például akár orvosként is munkába tudj állni.


Szerintem a stand-up és a könyvek jó példa. Ha megértesz minden poént amit a komikusok előadnak, és nem kell szótárt meg nyelvtankönyvet venned a kezedbe ha mondjuk Dickenst olvasol, már csak a szakszókincs választ el attól, hogy legyen esélyed érvényesülni a tanult szakmádban.

2020. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

#13-as vagyok.


Én nem beléd kötni akartam és nem támadtalak a véleményedért. Máshogy gondoltam illetve nem ismerem a gyakorlatból ezért akartam mélyebben belemenni a témába.



Én az első hozzászólásod úgy értelmeztem, hogy azt mondod, a (diplomás) álláshoz sem kell olyan magas szintű angol mint a közélethez, a pubban mindent megérteni a többiekkel, stb...

Tehát a magánélethez, a hétköznapokban mindent megértve létezéshez kell több mint a munkához.


Például most az utolsó hozzászólásban pedig egyértelműen azt írod, hogy ha már mindent értek amit a komikusok előadnak plusz regényt is el tudok olvasni akkor még szakszókincs kell és mehet a diplomás munkavállalás.

Ergo Dickens, poénok, minden magánéleti helyzet < munkavállalás.


Előtte pedig fordítva volt az összehasonlítás.


Ezt próbáltam tisztázni és nem kötekedni veled.

2020. okt. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem kell diplomas munka a nyelv fejlodesehez, pl ugyfelszolgalat kivalo es ahhoz nem kell diploma. A nyelvtudasod fejlodese rajtad mulik, filmek, olvasas,stb.
2020. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#8 és 12


Sajnálom, hogy végül nem tisztáztuk ezt, ha olvastad, nem válaszoltál rá.

2020. okt. 31. 21:36
 18/18 A kérdező kommentje:

Jav:

tisztáztátok


Bár én is hozzászóltam a #11 és egyben kérdező vagyok.

2020. okt. 31. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!