Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A mostani generáció beszél...

A mostani generáció beszél angolul?

Figyelt kérdés
Pl. társkeresőn nézem a fiatal lányokat (18-25 éves kori), és 90%-nak be van írva, hogy anyanyelvi/folyékony angol vagy felsőfokú. Ez elképesztő! Ilyen ügyesek a mai fiatalok?
2020. okt. 30. 13:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
korig*
2020. okt. 30. 13:12
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
Mivel kötelező vagy az angol vagy a német az iskolákban és a legtöbben nyilván az angolt választják igen, meg plusz pontot ér egyetemi felvételihez a nyelvvizsga. De ha nem nézzük az oktatási részt szerintem mások is vannak vele úgy mint én hogy úgy érzem nem tudnék angol nélkül élni/boldogulni. Régen ugye az oroszt tanították nagyon, és szerintem azért nem tud jól oroszul a középkorú és attól idősebb korosztály mert nincs hol alkalmazniuk, az angolt viszont nagyon is van a mostaniaknak.
2020. okt. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Igen, pontosan ahogy a #2 írta. A mai világban már lassan alap követelmény, hogy a fiatalok tudjanak angolul. Igazából én nem bánom, mert tényleg nap mint nap lehet használni, sokkal könnyebben lehet boldogulni vele úgy általánosságban.
2020. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

Az angol egy roppant egyszeru nyelv es eleg alapnak szamit. En 29 evesen beszelek anyanyelvi szinten, a hozzam hasonlo koru emberek kozott azert boven akad, aki maximum alapmondatokat ert meg, bar valoszinuleg rossz korokben mozgok, mert most epp olyan munkahelyen dolgozom, ahova barkit felvesznek szinte :DD Itt is azt latom, hogy inkabb a fiatalok azok, akik tudnak normalisan angolul.

Szoval siman elkepzelheto, hogy a mostani 18-25 eves korosztalyban mar annyira alap tenyleg, amennyire en is annak gondolom.

2020. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Muszáj, mert éhen halnak ha nem. Ráadásul ma könnyebb is nyelvet tanulni, online anyagokkal, mint mondjuk a 80-as évek végén, amikor a tv-n futó filmeken túl nemigen láttál mást. Most a Netflixen lógva 1 év alatt folyékony leszel, ha ma vagy 18 és nem 30 évvel ezelőtt.
2020. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%

A 90% nekem meglepően magasnak tűnik felsőfokú nyelvtudás tekintetében, de kétségtelen, hogy a mai fiatalabb korosztálynak sokkal több esélye van hasznosítani a megszerzett tudását, így fejleszteni is könnyebben tudja azt.

Magyarországon még így is 50% felett van a csak egy nyelvet beszélők aránya. Európában ez az egyik legrosszabb arány.

2020. okt. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
A 18-25 simán beszél angolul. Lehet, hogy kicsit bekamuznak páran, mert mondjuk csak középfokon beszélnek, mégis beirjak, hogy felsokon, de vegulis a társkereső arról szól, hogy el tudd adni magad, pozitív értelemben, remélem nem érti senki félre. Nálunk egyébként az egyetemen a szakomon mindenkinek van legalább középfokú angol nyelvvizsgája, szóval simán el tudom képzelni amit írsz.
2020. okt. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyébként egy kicsit ironikusnak szántam a kérdést.


Szerintem anyanyelvi szinten vagy felsőfokon egy nyelvet elsajátítani nem könnyű. Valószínűleg azok, akik beírták hogy felsőfokon beszélnek, talán alapfokon ha vannak, akik meg beírták hogy anyanyelvi szinten, talán középfokon ha vannak.


Szívesen kimennék az utcára egyszer, és felmérném hogy 100-ból hány fiatallal tudnék elbeszélgetni... Szerintem nem sokkal.

2020. okt. 30. 16:58
 9/21 A kérdező kommentje:
Bár azt hozzá kell tenni, hogy én is csak középfokon vagyok, B2-es szinten, viszont stabil középfokon! Tehát nekem minden készségem középfokom van, a beszédképességem is.
2020. okt. 30. 18:00
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Majd májusban vagy a nyáron meg is próbálhatod.
2020. okt. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!