Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Elméleti kérdés. Egy külföldin...

Elméleti kérdés. Egy külföldinek milyen jó okai lehetnek magyart tanulni?

Figyelt kérdés
Pl.: Milyen álláehetőség van Magyarországon? Vagy miért érdekesebb a magyar nyelv, mint más nyelvek?
2020. okt. 31. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Akik eleve nyelvészettel foglalkoznak, azoknak lehet hasznos.


Régebben láttam egy videót, ahol magyart tanuló diákok beszéltek arról, hogy milyen tanulni a nyelvet stb.


Ott az egyikük azt mondta, hogy a tanára azért ajánlotta a magyart, mert a szláv nyelvek után valami nehezet és egyedi nyelvet akart (értsd ugor nyelv vagyunk, de a szókincsünk nagyrészt török/szláv eredetű, tehát van benne csavar).


Haszna nem tudom, hogy mi van, azon kívül, mint amit egy nyelvtanulás adni tud.



Régebben olvastam, hogy elviekben az egyiptológusok is tanulnak valamit a nyelvről, mert a logikája segít a hieroglifák megfejtésében. Namármost forrás nem volt, éppen a nyelvet magasztaló cikk volt, tehát érősen megkérdőjelezhető ez az állítás, érdemes utána járni.


(Nyilvánvalóan nem arra utalt a cikk, hogy a fáreók magyarok voltak, csupán a logika hasonló. Tehát felesleges lepontozni a válaszomat és aggresszívan kijavítani, hogy márpedig uráli eredetűek vagyunk - tudom, sosem állítottam az ellenkezőjét)

2020. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok oka nem lehet, kivéve, ha valamiért érdekli a magyar nyelv/kultura, esetleg magyar barátja/barátnöje van.

Egy külföldi nem tudom, miért akarna MO-on dolgozni, illetve az sem mindegy, milyenn külföldön él, - nyugaton vagy keletebbre -, de igazán nem tudom elképzelni, hogy valakinek vonzó legyen, ha nincs rákényszerítve

2020. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Például mert a barátja/barátnője magyar. Nekem is van egy házaspár ismerősöm, náluk a nő magyar, a férj svéd, és a férj egész jól beszél magyarul. Annak idején a BME-n ismerkedtek meg, a férj cserediákként volt itt (hogy miért pont itt, azt nem tudom).

Az is lehet, hogy vannak magyar felmenők, esetleg még élő rokonok, és amiatt kezd el a magyar nyelvvel foglalkozni.

2020. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jut eszembe, van egy lengyel lány youtube-on, talán neki van videója, hogy miért kezdett el magyarul beszélni.


A legtöbb videójában ezzel foglalkozik, hogy hogyan meg mit tanul a magyar nyelvről.

2020. okt. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Én elég sok románt ismerek akik azért tanultak meg magyarul mert olyan helyen éltek ahol sok magyar volt és hasznos volt. Vicces hogy sok erdélyi magyar meg nem tud románul...
2020. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

- érdekes nyelv, aki nyelvb***i, annak ez is elég (most ezt nem rosszból mondom, ez is egy érdeklődési kör)

- valami meghatározó élmény köti Magyarországhoz vagy a magyarokhoz (pl. utazás)

- ismerőse/barátja/párja stb. magyar

- Magyarországra tervez költözni (tanulmányok, munka) vagy Magyarországon él

2020. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Korábban Ukrajnából csak magyarok jöttek Magyarországra dolgozni. A nyelvet is beszélték, és jobb fizetést lehetett kapni.

Most már echte ukránok is jönnek, de mivel nekik nem anyanyelv a magyar, azért nekik kell tanulniuk magyarul. Ha sok a magyar a környékükön, akkor már tudja valamennyire a nyelvet, amikor jön.

2020. okt. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!