Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érettségin a választható...

Érettségin a választható tantárgy lehet egy második nyelv?

Figyelt kérdés

Németet tanultam általánostól, és a középfok simán meglesz, a gond csak az, hogy kéne egy emelt, ami csak úgy volna garantált, ha angolból csinálnám, amit nem tanultam iskolában.

A választhatónak eddig a szakmait tudtam be, de értelmét vesztette, így arra gondoltam, ha lehetséges, felvenném az angolt, mint második nyelv emelten.

Van erre lehetőség? Ha van, kell osztályzóvizsgát tennem belőle, tekintve, hogy nem oktatásban vittem végig?



2020. nov. 1. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, ha minden feltételnek megfelel egyébként. Például hogy legalább három igazolt tanéved van érettségis (gimi/szakgimi) szinten, tantárgyként. (Nem fakultás, vagy szakkör jellegű volt.)
2020. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!