Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL C1-es szintű angol nyelvvi...

ECL C1-es szintű angol nyelvvizsgához tippek és tanácsok? Tényleg olyan nehéz, mint mondják?

Figyelt kérdés
Most csináltam egy emelt érettségit és úgy döntöttem, hogy megpróbálok egyszerre megszabadulni az angoltól és elmegyek nyelvvizsgára. Azon kívül, hogy csinálom az ECL-es feladatokat bármi jó tipp és tanács? Sok embertől hallottam, hogy a hallgatás nagyon szivatós. A writing témák általában jók szoktak lenni? Előre is köszönöm, ha valaki volt már ilyen nyelvvizsgán és leírja a tapasztalatait.

2020. nov. 5. 00:16
 1/2 anonim ***** válasza:
25%

Nemtudom hogy a kérdezőnek aktuális e, de valakinek valamikor még biztos az lessz.:


Bár nekem nincs c1 nyelvvizsgám (nem is lessz), mivel londoni egyetem van tervben ott pedig ielts a leg elfogadottabb.

De mivel a C szintek már az anyanyelvűek, a leg kézenfekvőbb (én nekem sose ment az asztal mellett tanulás) ha kb anyanyelvűként mész oda. Még ma kezd el, hogy SEMMI MAGYAR.

És nagyon fontos, hogy a nyelv szavakból áll, az idő 1/3 részét mindenképpen olvasással töltsd. Akár napi több száz oldalakat ha nem folyik ki a szemed tőle ;)+írj történeteket, verseket! Másik 1/3 beszéd +filmek(művész/szerzői filmek) keress valakit, akivel tudsz beszélni napi szinten, mert csak így lehet azt gyakorolni.

A maradék 1/3időben nyelvtanozz csak!

Így a nyelv összes nagyobb részét gyakorlod, anélkül hogy közben azon gondolkodnál mikor lessz már vége.

A felső foknál úgysem tudod be gyakorolni a témákat, direkt olyat adnak amin le tudják mérni hogy egy idegen szituációban hogy boldogulsz (pl kerékpárutak, déli gyümölcs import) itt csak az alap szókincsedre alapozhatsz (de ne ijedj meg, ha odáig eljutottál valamit úgyis összehozol)!

2020. nov. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
67%

Nekem van C1 ecl nyelvvizsgám,nem nehezebb,mint a többi.Sőt,ha közép szinten megvagy, onnantól inkább a tájékozottság a lényeg. Feladatok típusa olyan,mint a közép szintű és nem furfangosak.

Nekem téma volt Mo. vízellátása, éghajlat változás,vásárlás.

Online megtalálható talán minden téma.

2020. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!