Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 91%-os B2-es ECL (angol)...

91%-os B2-es ECL (angol) nyelvvizsgával mennyire lehetek távol egy C1-es CAE nyelvvizsgától?

Figyelt kérdés

nyár elején tettem le az ECL nyelvvizsga központnál a nyelvvizsgámat, szóval még elég frissnek mondható. Mennyire állhatok távol a Cambridge-i C1-től, ill. hogy/miből tudnék rá készülni?

Vagy inkább hagyjam a CAE-t és próbáljam meg inkább a C1-et az ECL-nél?



2020. nov. 7. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos a Cambridge-i nyelvvizsga típusról nem tudok véleményt mondani, viszont a C1 csak is annyiban különb a b2-től, hogy tágabb szókincsed kell hogy legyen. Főleg környezeti, gazdasági és politikai kérdések fordulnak elő benne. Szerintem bármelyik c1-re felkészítő tankönyv megteszi a Libriből.
2020. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
13%

A CAE honlapján vannak mintavizsgák, és vannak ajánlott felkészülési segédletek. Szóval én ezt az agonizálást nem értem. Hány CAE birtokos jár ide? Négy? Abból lehet, hogy kettő azt mondja, pite, másik kettő meg azt, hogy horror. És akkor melyik tábor véleménye jó rád? Próbáld ki.

A netről nem is beszélve, ahol rengeteg CAE tankönyv van jogtalanul feltöltve. :D De ez senkit nem érdekel, mert a CAE is mindig lejjebb lesz lökve színvonalban, különben csak két intelligens ember tudnál letenni évente országonként, és abba belebuknának anyagilag. Szóval a régebbi tankönyvek, tesztgyűjtemények jók, csak be kell szorozni őket mondjuk egy 10 %-os követelményváltozási faktorral. Szó szerint ezerféle van.

2020. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!