Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ilyen módon lehetséges nyelvet...

Ilyen módon lehetséges nyelvet tanítani?

Figyelt kérdés

Középszinten beszélek angolt, alapfokon franciát. Nagyon szívesen segítek a nálam alacsonyabb szinten lévő, nyelvet tanulni kívánó embereknek. A tesómnak is szoktam segíteni, hiszen az iskolában nehezen megy neki az angol, de ha elmagyarázom, akkor megérti. Franciául nagyon sok nyelvtant és szókincset tanultam már, tudom is használni. Lehetséges, hogy 'magántanárként' segítsek másoknak? Ha igen, akkor valaki esetleg tud valami tanácsot adni, hogy hogyan kezdjek neki?

Nyilván lenne valami összeg, amibe kerül mondjuk 1 óra, de messze nem annyi, mint a magán órák általában.


Egyébként 16 éves vagyok, így nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges. De gondoltam, egy próbát megér, szóval ha valakinek van valami ötlete/tanácsa, annak nagyon megköszönöm, ha megosztja!



2020. nov. 12. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan -adózás, az ahhoz szükséges ügyintézés miatt- nem, de gyakorlatban működhet ilyen korrepetálás, házi feladat segítség címszó alatt. (Ameddig egy kedves iskolatársad/szülő, akinek a gyerekét "nem tudtad megfelelően tanítani" fel nem nyom a navnál).



Más, és az adózásnál nagyobb kérdés, hogy képes is vagy a tudásod átadására? Mert oké, hogy te érted, és jól használod a nyelvet, de ez önmagában kevés, és az is, hogy az osztálytársaknak el tudsz magyarázni ezt-azt, hogy kicsit jobban értsék.

De ezzel nem akarlak kiábrándítani, vagy lenézni, próbáld meg!

2020. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
Ezzel még egy szülő sem áll szóba veled. Ezzel házijavítást tudnál végezni esetleg.
2020. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!