Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha kettő vagy több nyelven...

Ha kettő vagy több nyelven tanul valaki egyszerre nem keveri össze a szavakat?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 06:24
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Hatékonyan ennyi nyelvet párhuzamosan tanulni nem lehet.

Az más kérdés, hogy persze, csinálják emberek, de a tény még tény marad, ha egyre koncentrálna, akkor egymás után tanulva előbb érné el mindegyikből a kívánt szintet, mint párhuzamosan mindegyikből tanulva.


Én több nyelven beszélek, és nem keverem, de komoly energiákat teszek bele egyrészt abba, hogy szétválasszam térben és időben is a nyelveket, másrészt akkor kezdtem el egy újat, amikor az előző már természetesen jött és nem csak épphogy tudtam belőle valamit.

2020. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A jelenség előfordul, de egy idő után szétválik a szókincs, ahogy fejlődik a nyelvtudás.
2020. nov. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem feltétlenül értek egyet az első hozzászólóval. Én is több nyelvet beszélek, nyelvszakon is vagyok az egyetemen, ahol esély van katalánul és gallegoul tanulni spanyol szakosoknak és a katalánt már idén elkezdtem. Tény, hogy a spanyol néha bezavar a katalánomba, mert természetesen az az erősebb nyelvem (folyékonyan beszélem), de ezzel együtt sokat segít a tanulásában és ha mondjuk megunom a spanyolt, akkor elő tudom venni a katalánt és gyakorolni kicsit. Szerintem jó ha van egy erősebb nyelv mellett egy olyan amit még annyira nem ismersz, mert néha felszabadulást jelenthet. Egyébként angolt, németet és spanyolt egy időben tanultam (az első kettőt gimnáziumban, az utóbbit autodidakta módon, azaz tanárok nélkül) és sosem zavartak bele kimondottan egymásba, egyszer kétszer volt olyan, hogy nem jutott eszembe angolul a szó csak spanyolul, etc. Mindazonáltal így is sikerült elérnem angolból a felsőfokot és spanyolból is (mindkettőt folyékonyan beszélem), németből pedig egy középfok szerű szintet.
2020. nov. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem magyar az anyanyelvem, de németül kb ugyanolyan jól beszélek, mert régóta élek német nyelvterületen. A két nyelvet értelemszerüen nem keverem.

Egy ideje elkezdtem oroszul és angolul tanulni párhozamosan, az oroszhoz a magyar a referencianyelv, az angolhoz a német, így könnyebb tanulni is, meg jobban külön lehet öket tartani is.

Nem keverem a nyelveket, mindeik teljesen külön van a fejemben.

2020. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kekcsi ***** válasza:

Röviden: de.


Ez nem jelenti, hogy ha tudsz több nyelvet tanulni, vagy szükséged van két nyelvtudásra, akkor ne lenne érdemes tanulni. A szavak keverése érdekes jelenség, de nincs vele baj.

2020. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bella7365 válasza:
Én három nyelvet tanulok és beszélek is és de, néha keverem vagy nem találom a megfelelő szavakat
2020. nov. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!