Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerre 3 nyelv tanulása a...

Egyszerre 3 nyelv tanulása a nyáron nem sok? Nem keverem össze a szavakat?

Figyelt kérdés
Németből szeretnék felsőfokú szintre eljutni. Tanulnék még emellett oroszul és ukránul is. Igazából az ukrán jobban tetszik, mint az orosz, de hasznossági szempontból meg az orosz a fontosabb.

2015. máj. 27. 18:07
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Hagyd a németet az egy szar nyelv és meg van oldva a problémád 1/3-a. A maradék 2/3-ra pedig azt tanácsolom, hogy az oroszok többen vannak ergo orosz.
2015. máj. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne kezdj el egyszerre két nyelvet! Németből hol tartasz most? Ha belefér, fejlődj németből, tegyél nyelvvizsgát, és mnellette/utána kezdd el az ukránt. Ha abból is elértél egy középfokú szintet, azután érdemes csak új nyelvbe kezdeni.
2015. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Németből nem sok kellene már a felsőfokhoz. Ha van egy kis szerencsém, le is tudnám már most tenni, de azért még csiszolok rajta. Gyorsan tanulok nyelveket, csak azért kérdeztem, mert az ukrán és orosz nyelv nagyon hasonló, és nem-e fogom összekeverni a szavakat, vagy a kiejtést. Amúgy lehet, hogy először (a német után) az ukránt fogom elkezdeni, mert ott úgy is kell kiejteni a szavakat, mint ahogy le vannak írva. Az orosz sokkal nehezebb e tekintetben
2015. máj. 27. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is három nyelvet tanulok egyszerre, de nem egyszerre kezdtem őket. Két olyan hasonló nyelvet egyszerre elkezdeni, mint az ukrán meg az orosz, szerintem nem jó ötlet... Csak akkor vágnék bele új nyelvbe, amikor az előzőnek a hangzását már megszoktam, biztosan tudom az alap nyelvtant stb.
2015. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondja nem érdemes egyszerre belekezdeni két hasonló nyelvbe. Én azt tanácsolom, hogy legyen legalább egy két h
2015. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
hónapos szünet a kettő nyelv tanulásának elkezdése között.
2015. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Viven kérdései ***** válasza:
40%
Helló én tudok oroszul és ukránul.Álltalanosban német tanultam és a gimiben is fogom közben angolt egyedül tanulok szerintem tanulj meg valamit normálisan aztán kezhedsz másba.
2015. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok a 3 nyelv, de egyetértek az előttem szólókkal: ne kezdj bele egyszerre két hasonló nyelvbe, mert bele fogsz keveredni. Tanuld meg az egyiket legalább középszinten, csak utána kezdd el a másikat.


Amikor 1 éve tanultam oroszul, elkezdtem a horvátot is. Borzalmas volt, folyamatosan cirill betűkkel kezdtem el írni, a nyelvtan pedig annyira hasonlított, hogy nem tudtam elvonatkoztatni az orosztól. :D

Annyi előnye volt a dolognak, hogy sokkal gyorsabban felfogtam mindent, mint a csoportom. Tehát nyelvtant nem kellett túlmagyarázni, megértettem; és rengeteg szót megértettem olvasás közben.

Egyébként 2 hónapig bírtam, végül úgy döntöttem, hogy addig nem próbálkozok szláv nyelvvel, amíg nem leszek biztos középfokon oroszból.

2015. jún. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Németet kezd el, a többit később, ha van elszántságod rá még. Eu-n belül német hódítja a legnagyobb teret, mellette az angol, ami nagyon sok esetben jól jön (fórumok, jegyzetek, esetleg munkavállalás).
2015. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!