Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Próbáltátok már az origo...

Próbáltátok már az origo online nyelvvizsgát otthonról? Milyen volt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 14. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha aktuális még a kérdés, szívesen válaszolok.
2021. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Írd le légyszi mert engem is érdekelne. Köszönöm!
2021. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Múlt héten voltam középfokon olasz nyelvből. Nekem elsőre kicsit komplikáltnak tűnt ez az online vizsga, mert 2 eszközön kell közvetítsen az ember, egy elsődlegesen, amivel szemben ülsz (itt látod a vizsgáztatókat, írásbelin a feladatsort) és egy másodlagoson, ahonnan a teremfelügyelő látja, ha valaki helytelenkedik. Az írásbeli pont olyan élmény volt, mintha rendes papíralapú vizsgán lenne az ember, ott nem tudok mit kiemelni. Szóbelin a laborral voltak nehézségeim, nem saját laptop volt az elsődleges eszköz (nekem IOS-em van, amit sajnos nem támogat a program, ami ehhez kell, így lett egy idegen laptopom erre az időre), kicsit szerencsétlenkedtem a gépeléssel, mert sok minden máshol volt a megszokotthoz képest. Erre érdemes odafigyelni. A feleléstől tartottam picit, hiszen így lényegében úgy felelsz, mintha telefonon beszélgetnél valakivel, a hang picit torzabb, esetleg a mimikát, gesztusokat sem látod annyira. Ehhez képest nagyon érthető volt minden, talán jobban is artikuláltak pont emiatt, de a lényeg, hogy nem volt az online kommunikáció miatt semmi nehézség. 3 számot kellett választanom, az elsőnél nem derült ki a témakör, ott randomnak tűnő irányított beszélgetés volt, de itt főleg saját élményekre voltak kíváncsiak, erre elég jól fel lehet készülni. Valamennyi bemutatkozás mindenkinél van, ezt is érdemes begyakorolni, ugyan pont elvileg nem jár rá, de egyrészről mindig fontos az első benyomás, másrészt ráhangolódsz, megnyugszol, harmadrészt, ha valaki saját magáról nem tud pár mondatot elmondani, az vajon hogy fog a témákról? De nekem fel sem tűnt, hogy az első körben 2 témáról beszélgettünk, mikor elmondtam, mivel foglalkozom, arról beszélgettünk, milyen munkám van, miért az a munkám, miért azt tanultam (munka és iskola témakörök kapásból). Szóval ez a rész szerintem csak és kizárólag a vizsgázón múlik.

A második részben egy kép alapján kellett beszélnem, de én itt is személyesre vettem a figurát, 2 mondatban lezavartam, hogy mit ábrázol(hat), aztán hogy tőlem miért áll nagyon távol ez a téma. A szituációnál sokat segít, hogy a vizsgáztató kezdi el és rakja össze az első mondatot, nem nekem kellett vakaróznom, hogy mit mondjak először. Összességében nagyon gyors volt, max negyed óra, és jó élményként írnám le. A hátsó közvetítés miatt a többi vizsgázó is hallja, amit felelsz, már ha persze hallani akarják, mert nyilván nem kell addig ott ülni és várni a sorodat, vagy le is némíthatod a hangszórót. Én egy versenyzőt hallgattam meg, hogy tudjam, mi is lesz pontosan, engem megnyugtatott. Azt nem tudom, hogy technikai okok miatt, vagy ilyen amúgy is gyakran előfordul, de nagy volt a csúszás, másfél óra az előre megbeszélt időponthoz képest, úgyhogy senki ne siessen utána sehová.

2021. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen a tartalmas választ!
2021. jan. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!