Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul meg lehet így tanulni?

Angolul meg lehet így tanulni?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy 19 éves vagy, és az angolom eléggé szedett-vetett. ebből tudok egy kicsit meg abból is de nem egyértelmű a tudásom. A kérdésem az az, hogy film nézésnek úgy van értelme, hogy szinkron nélkül angolul, és angol felirattal is? természetesen egyszerű szövegkörnyezetű filmekről beszélek. van ismerősöm aki azt mondja, hogy így tanult meg, de nem tudom mennyi értelme van ennek. Vagy még mit ajánlottok nyelvtanulásra ilyen helyzetben? vagy eleve

2020. nov. 14. 20:37
 1/10 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok*
2020. nov. 14. 20:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem működik. Én fiatalabb vagyok pár évvel, és nem is filmeket, inkább angol videókat nézek YouTube-on, sokfélét (pl. animációkat - komolyabbakat és viccesebbeket, oktatóvideókat, rajzolósakat, zenéhez kapcsolódó videókat - és zenéket is, de azt inkább Spotify-on, tanulással kapcsolatos videókat, meg minden mást, ami az érdeklődési körömbe tartozik). Szerintem filmnézéssel is hasonlóan jól lehet tanulni angolul. Szerintem a lényeg azon van, hogy olyat nézz, amit magyarul is élveznél, tehát ami érdekel, vagy nem feltétlenül az érdeklődési körödbe tartozik, de felkeltette a figyelmedet.

Remélem segíthettem :)

2020. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Max passzív nyelvtudásra teszel szert. Se nyelvtant se beszédet nem lehet így megtanulni.
2020. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok. Szerintem igaza van a másodiknak, de a zene (amit ajánlottam még, ugye) az segít kicsit a beszédben is talán, jobban, mint a film, mert ugye énekelheted is hallgatás közben, és így a kiejtést is gyakorlod.

A másik, amit írtam, az a YouTube videó nézés. Itt ugye lehetőség van a kommentelésre, és egyféle beszéd (kiejtés gyakorlása nélkül, többnyire) gyakorlásnak vehető.

2020. nov. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de úgy hogy te se nagyon nézel egyből utánna, hogy mi mit jelent, cssak nézed és nem "szótárazol" ki minden egyes szó és mondatot?
2020. nov. 14. 20:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, hanem amire tudok, magamtól rájövök. Ha valamelyik szót vagy kifejezést nagyon sokszor hallom, és bosszant, hogy nem értem, mi az, akkor kikeresem a jelentését. Vagy fordítva. Gyakran megakadok egy bizonyos szó vagy kifejezés angolra fordításánál, és akkor ezt megnézem. De sok szó van, amikre a környezetből, vagy abból, hogy mire/mit/mikor/hol mutatva láttam több helyen, magam jövök rá, és ezt általában jobban memorizálom, mint amit szótárban megnéztem.
2020. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze ezt sem úgy csinálom, hogy megállítom félpercenként a videót, s gondolkodom, mit jelenthet egy-egy rész, hanem úgy gyorsabban/több videó megnézése után magától történik ösztönösen (nekem legalábbis). Sokszor veszem azon észre magam, hogy csak úgy, egy bizonyos részletet mondogatok magamban egy videóból.
2020. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
szóval ha pl egy videóban nem értesz egy-egy részt akkor nem érdekel ha nem tudod, csak nézed tovább, mert gyakran én a 90%-át nem értem és nem tudom hogy állítsam-e meg minden másodpercénél vagy ne érdekeljen hogy nem értem
2020. nov. 14. 21:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem nézd magyar felirattal először, én is így kezdtem. Aztán néha próbáld meg angol felirattal (az a jó, hogy ez gyakran van automatikusan), ha nem megy így, ne próbálkozz, ha igen, hagyhatod így.

Mondjuk ez "csatornafüggő", mert ugye van, ahol tudományosabb nyelvezetet használnak, van ahol nem annyira.

2020. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Használ, mert másképpen nem is lehet tanulni ezt, de kevés, édes kevés. Azért mert jó sokáig fogod nézni értelmetlenül. Meg kell tanulni a nyelvtant is meg a szókincset gyarapítani, magadtól beszélni. Gyakorolhatod ezeket is otthon, de javasolt az iskola, magán tanár mivel kijavítanak, ha valamit rosszul csinálsz. Sokan könnyebben fejlődik a tudásod, ha érted miről van szó.
2020. nov. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!