Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt megtudnék angolul...

1 év alatt megtudnék angolul tanulni C1-es szinten?

Figyelt kérdés

És ha igen, hogyan? Mik a legjobb oldalak, könyvek, tanfolyamok? (akár fizetős is)


Otthon szeretném tanulni lehetőleg, egyedül!

Napi 1,5 órát tudnék a tanulásra szánni. Hétvégén egy kicsivel többet.


Köszönöm!


2020. nov. 6. 16:08
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetséges
Felejtsd el
11 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Attól függ. Ha A1-ről indulsz és az életben semmilyen nyelven nem tanultál még meg, akkor nem.

Ha erős B2-ről és már van egy nyelvtanulási rutinod, akkor simán.

2020. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi plusz infó, ami fontos, hogy iskolában németes voltam, tehát jelenleg A1-es szinten sem vagyok, de nagyjából tisztában vagyok a nagyon alapokkal, mert már fél éve elkezdtem tanulni 1 hónapig, csak abbamaradt!
2020. nov. 6. 16:09
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor, ha nem is C1, legalább B2-es szinte eltudnék jutni?
2020. nov. 6. 16:10
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Tehát tökéletesen nulláról napi 1.5 órával 1 év alatt egyedül tanulva szeretnél felsőfokon beszélni angolul?


Na, ez a felejtsd el kategória.

2020. nov. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mi az akkor, ami reális lenne? Akár 2,5 órát is rátudnék szánni naponta, csak nem tudom lenne-e értelme...
2020. nov. 6. 16:13
 6/12 anonim ***** válasza:

"A Közös Európai Referenciakeret álláspontja szerint egy európai nyelv (mondjuk angol vagy német az egyszerűség kedvéért) 600-800 óra szükséges (ez nagyjából B2-C1 szint, azaz a felsőfok alsóbb csücske és természetesen egyénfüggő). "


[link]

2020. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát ha hét közben napi 1,5 órával számolunk, hétvégén meg mondjuk 3 órával, az elvileg több mint 800 óra.
2020. nov. 6. 16:17
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja nem, elszámoltam, de szerintem ennél több óra szükséges a C1-hez, úgy tudom 1200
2020. nov. 6. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha azt hiszed, hogy itt a könyv felett ücsörgésről van szó, akkor elárulom, nem. Ez az ismétlésen túli, fókuszált nyelvtanulásra vonatkozik. A tétlen ténfergés, lapozgatás, nyelvtanozás, filmnézés nincs benne. Nem ismerek embert, aki 3 óra fókuszált nyelvtanulásra képes lenne (4 nyelven vagyok túl, van tapasztalatom). Általában az 1 óra a többi meg a töltelék. Ha nem sokadik nyelved, 1 év alatt nem lesz belőle felsőfok.
2020. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Én csak két tanult idegen nyelven vagyok túl de pl. Az angol az 4 év tanulás+ 2 év nyelvterület után sikerült c1-re. De lehet hogy nálam vannak sokkal okosabbak.
2020. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!