Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz kiscsoportban vagy...

Orosz kiscsoportban vagy spanyol magántanárral?

Figyelt kérdés
Melyiket tanuljam? Mind a kettő tetszik és egyiket sem tanultam korábban? Ti melyiket választanátok és miért? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2020. nov. 15. 22:20
A kérdező szavazást indított:
Spanyol magántanárral
Orosz kiscsoportban
20 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

orosz mindenkeppen, szerintem gyonyoru nyelv, en megszallottja vagyok, barcsak en is ingyen tanulhatnam

ne szalaszd el a lehetoseget, amugy is tobb orosz emberrel fogsz talalkozni eleted soran mint spanyollal

2020. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Miért találkozna több orosz emberrel?


Oroszt anyanyelvként 150 millióan beszélik, második nyelvként 110 millióan.

11 országban hivatalos nyelv.


Spanyolt anyanyelvként 485 millióan beszélik, második nyelvként 70 millióan...

20 országban hivatalos nyelv.


Spanyol mellett szól még az is, hogy egy európai ország, sokkal demokratikusabb mint Oroszország és jobb az átlagos életminőség is...

Szépnek mindkettő szép, de szubjektív véleményem szerint Spanyolország azért mégiscsak szebb, mind építészetileg, mind pedig a tájait illetően.

Szintén szubjektív, de én az ottani klímát jobban szeretem, s mivel az emberek többsége ezzel így van, talán ezt is lehet a spanyol nyelv mellé + pontnak felírni...

Hiszen ha valahova elvándorolsz egyszer esetleg, akkor valószínűleg olyan helyekben fogsz leginkább gondolkodni, ahonnan a leginkább beszélt nyelveket ismered.


Szerintem a magántanár amúgy is hatékonyabb, a spanyol nyelv pedig jóval könnyebb mint az orosz, hamarabb lesz sikerélményed benne, ha azt választod... Vagyis nagyobb az esély, hogy végül ténylegesen meg tudod tanulni.

2020. nov. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Még annyit hozzátennék, hogy sokak számára még Chile is vonzóbb, mint Oroszország, Spanyol nyelvel pedig oda is tudsz költözni.
2020. nov. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Én is jobban hajlok a spanyol felé viszont a magántanár drágább is és találni is kéne egy jó tanárt.
2020. nov. 16. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!