Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egyetemeken lehet...

Milyen egyetemeken lehet 3.idegen nyelvet tanulni? Legfőképp orosz,francia,kínai érdekelne, vagy hasonló egzotikusabb nyelveket. (német, spanyol kizárva. Azokat már beszélem,és mindegy hogy hol vannak.)

Figyelt kérdés

2020. nov. 8. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ahogy néztem az SZTE-n van orosz és francia is.

(hallgatóknak ingyen van ha jól tudom)

2020. nov. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát egyetemeken ez általában úgy szokott működni, hogy idegen nyelveket fel lehet venni szabválnak (jellemzően olyan nyelveket, amik nyelvszakokként is működnek az egyetemen) vagy pedig van egy nyelviskolaszerű intézménye (ahol lehet fizetni kell, de akkor is olcsóbb). A francia szerintem azért elég elterjedt, az orosz sem hiszem, hogy nagyon ritka lenne. A kínai szempontjából pedig olyan egyetemet jó választani, ahol működik Konfuciusz Intézet. Én Pécsen tanulok, én eddig a következő nyelvórákkal találkoztam: angol, német, francia, kínai, japán, orosz, olasz, portugál, horvát, görög. Ezt szerintem úgy legegyszerűbb, ha kiválasztasz szimpatikus egyetemeket és egyenként megnézed, hogy mik a lehetőségek.
2020. nov. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Most készülök az Almádi gimibe 9.re. Nagyon sajnálom, hogy ott nincs orosz vagy francia. :( Ami érdekesebb nyelv ott, német, spanyol. De ezeket már beszélem. Még olasz lenne, de számomra az olasz az csak hobbi nyelv. :((
2020. nov. 8. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten nyelvszakos képzések érdekelnek, akkor az ELTE valamilyen szakára kell majd jelentkezz. Ezeken a képzéseken nem csak a nyelvet, hanem a kultúrát, irodalmat és legfőképp a lingvisztikát tanulod.

Ha viszont a nyelvet csak mint eszköz szeretnéd tanulni, akkor szabválként fel lehet venni mindenféle nyelvet. Az ELTE-n és BME-n vannak a legnagyobb nyelvi központok. BME-n tudom hogy minden hallgatónak van X nyelvi pontja, amit szabadon felhasználhat a képzése alatt, ha akarja.

2020. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. nov. 8. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Miskolcon van orosz és kínai is
2020. nov. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!