Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a probable pontos jelentése?

Mi a probable pontos jelentése?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha önállóan használják válaszként. Ha mondatban van, akkor tudom hogy a szövegkörnyezet függvényében kicsit változhat (lehetséges, valószínű...) . De ha megkérdezem pl: The Good fish is like this food? És azt válaszolják -probable. Akkor mire gondolnak, talán szereti /általában/ valami más hasonó? (Tudom hogy vissza kell kérdezni, de ez a halas csak példa volt. ITT EZ NEM POCIÓ)

2020. nov. 16. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerinem a probably -re gondolsz, az meg azt jelenti, hogy valószínűleg.

A probable-t nem használják önállóan, válaszként, de szövegben helyes a jelentés amit írtál.


Továbbá a "Good fish is like this food?" mondat egyáltalán működik angolul, mit szerettél volna itt kérdezni?

2020. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A "probable" egy melléknév (adjective), kérdőszava a milyen.

A "probably" pedig határozószó (adverb), kérdőszava a hogyan.

Szóval önálló válaszként: "It's probable." vagy "Probably."

És mindkettő azt jelenti hogy Lehetséges./Valószínű./Szinte biztos./stb.

2020. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy ha probably a válasz, akkor arra van e valami bevett szokás?

Tehát mondjuk 95%(szinte biztos) vagy csak 40%(tehát ez is egy lehetőség) vagy mennyire biztos az amire azt mondják hogy „probably”?

2020. nov. 17. 11:58
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már számszerűsíteni kell, akkor 80% körül
2020. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: A "probably" a "szinte biztos". A #2-ben írtam rá a lehetségest, mint megoldást, de az nem jó. Bocsi. Ha csak egy esetleges dologról van szó, ami korántsem biztos, akkor inkább "possibly".


Ha lottót veszel, lehetséges hogy nyersz, de nem valószínű.

If you buy a lottery ticket, it's possible that you'll win but you probably won't.

Talán érezhető a különbség.

2020. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rendben, azthiszem értem. De a possible is lehet önálló mondat?

-This Soup is spicy?

-Possible!

2020. nov. 19. 08:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet.

Maximum It's possible.


(Amúgy a kérdés helyesen az, hogy "Is this soup spicy?", az angol a kérdések elejére mindig igét vagy kérdőszót rak.)

2020. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!