Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Last minute tippek B2 középfok...

Last minute tippek B2 középfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Pontosan egy hét múlva megyek B2 Euroexam angol nyelvizsgára, és eléggé izgulok. Valakinek van valami bevált tippje, tanácsa? Esetleg tudtok ajánlani pár jó szótárat? :)

2020. nov. 28. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok sikert!


Szótár: én Országh Lászlótól vittem

Olvasgasd át a témaköröket, hogy minden szókincs megmaradjon benned és már ne kelljen a szövegírásnál annyit gondolkodnod.


Hallgass még szöveges feladatokat témák szerint (Youtube), hogy ráálljon a füled mindenféle kiejtésre.


Nyelvtan szempontjából van egy kiskönyv: [link]


szóbelin meg (ha lesz) ne hagyd hogy a másik fél folyamatosan beszéljen, mert nem kapod meg a pontokat. Ha túl sokat dumál: I get your point, but I think...


A lényeg, hogy folyamatosan beszélj, mert a fluency-re is kapsz pontot jócskán.

2020. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia. Én is most szombaton megyek euros b2 vizsgára és már én is nagyon izgulok. Nekem még vannak teljes próbavizsgáim így azokat csinálgatom, illetve próbálok még egy kis szókincset szerezni.

Hajrá :)

2020. dec. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, milyen szótárat viszel, ha fogalmad sincs róla, hogy melyiket vigyed. Ha egyik se áll a kezedre jobban, mint a többi, akkor egy kutya.
2020. dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is Országh Lászlósat vittem, mindenkepp gyakorolj vizsga elött szótárazni, tanuld meg a használatot, hogy ne ott húzd vele az idődet
2021. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eső után köpönyeg. Novemberi kérdés. :)
2021. febr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!