Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Balatonalmádi Kéttannyelvűben...

Balatonalmádi Kéttannyelvűben vagy Lovassy angol szakon lehet jobban angolul megtanulni? Érv-ellenérv. Lovassyban milyen nyelveket lehet 2.-nak választani?

Figyelt kérdés

2020. dec. 1. 21:33
 1/9 A kérdező kommentje:
Sok rosszat hallok mostanába Almádiról,szerintetek érdemes még menni? A fő cél, hogy minél magasabb szinten megtanuljak angolul. Így ezzel a romlással még mindig Almádi angol vezet a Lovassy angol szak "ellen"? Vetédi v. Almádi. minden érdekel. érv-ellenérv
2020. dec. 1. 21:38
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Már tanultál általános iskolában angolt angolt, vagy csak most kezdenéd majd el? Ha igen, mennyire megy?

Gondolom láttad, hogy a balatonalmádi kéttannyelvű, míg a lovassy csak szimplán nyelvtagozat. Tudod, hogy mi a különbség ezek között?

Gondold végig alaposan, hogy tényleg képes lennél-e megérteni és megtanulni a matekot, a biológiát és a történelmet angol nyelven. Ha most például nem megy a matek, lehetséges, hogy azt idegennyelven tanulva még kevésbé fogod megérteni.

Továbbá képes lennél-e két tantárgyból (pl matekból és töriből) angol nyelven letenni az érettségit. Tudom, ez még nagyon messze van, de ez se legyen utolsó szempont.

Ha emelt óraszámba tanulod a nyelvet pozitívum, hogy nem kell olyan sok szakszavat bemagolnod, inkább a nyelv gyakorlatibb részét fogják neked megtanítani, ami azért jóval fontosabb.

Tapasztalatom szerint attól, hogy valaki pár tantárgyat angol nyelven tanul, az abszolút nem jelenti azt, hogy jobban meg fogja az adott nyelvet tanulni. Max el tudja mondani a világháborúkat és nevezetes azonosságokat angolul, de ez sem olyan nagy tudomány, hiszen ezt bármilyen angol tudással rendelkező ember fel tudja szedni, ha érdekli.

Az is még a sima angol tagozat mellett szól, hogy ott a nyelvi előkészítős évben egy második nyelvet is nagyobb óraszámban fogtok tanulni, ami azt jelenti, hogy végzős korodra már két nyelven lesz nagyon stabil tudásod. Ezzel szemben a kéttanon a legelső évben csak angolt tanítanak, az utána levő négy évben pedig csak nagyon kis óraszámú lesz a második nyelv, amin nem is lesz olyan nagy hangsúly, így valószínűleg nagyon gyenge tudása lesz belőle a többségnek amennyiben nem foglalkoznak vele külön rengeteget a tanórákon kívül.

2020. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most láttam a kulcsszavakat. Most akkor a Lovassy vagy a Vetési érdekel?
2020. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg pontosan, hogy milyen második idegenynyelvek vannak. Ha valamit már régóta szeretnél megtanulni, akkor inkább odamenj ahol tanítanak olyat, minthogy éveken keresztül keseregjél rajta, hogy nem tudod azt tanulni, amit igazán szeretnél. Plusz hs egy olyan nyelvet kell tanulnod, amit nem akarsz, nagyon utálni fogod, ami a teljesítményedre is ki fog hatni.

Bár nem a tagozathoz tartozik, de a döntésedben azért annak is legyen valamennyire szerepe, hogy mennyire messze laksz attól a helytől.

Ha bejárós lennél, nézd meg, hogy rendesen vannak-e arra buszjáratok, reggel és a suli vége után is. Tudom, kicsit furán hangzik, de inkább ne akkor érjen hatalmas meglepetés, amikor már kiderült, hogy felvettek.

Ha kollégista leszel, akkor próbálj meg minél több dolgot megtudni a kollégiumról, hiszen nagyon nem mindegy, hogy hol fogsz lakni 5 éven keresztül. Bármennyire is tetszeni fog a suli, ha kifogsz itt egy rossz közösséget, egy idő után teljesen meg fogja veled utáltatni.

2020. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet azóta már megnézted, de azért leírom, amit a honlapjukon találtam.

A Lovassyban a második idegen nyelv a német, francia, spanyol és orosz nyelvek közül választható.

A Balatonalmádiban pedig német olasz vagy spanyol.

2020. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok. Írok pár jó tanácsot.

A kéttannyelvű nem egyenlő a jó nyelvtudással. Nem ad semmilyen olyan plusz tudást, amit az olyan ember nem sajátíthat el, aki nem oda jár. Akik oda járnak azok közül, nem mindenki fogja jól megtanulni a nyelvet. Nem elég az, hogy bejársz az órákra, tenni is kell érte valamit. Hiába lesz egyenértékű az érettségi bizonyítványod a felsőfokú nyelvvizsgával, szinte biztos, hogy az emberek nagy részének a tudása azt abszolút nem fogja elérni. (Tisztelet a kivérelnek)

A nyelvielőkészítős év nem jelenti azt, hogy sokkal jobb nyelvtudásod lesz annál, mint aki csak 4 éves képzésre ment. Sőt, olyan is sokszor előfordul, hogy tudásban az utóbbiak már egy év alatt le fogják körözni őket. Mivel nem mindenki érkezett egyforma rudásszinttel, így az idő nagy része ismétléssel fog telni,ami sokszor egészen az alapoktól történik. Ha már jó tudásod van belőle, akkor ne menj nyekre belőle, mert nem lesz sok értelme.

Bármi kérdésed van akár a suliválasztással, akár a felvételivel kapcsolatban, nyugodtan írj. A legjobb tudásom szerint válaszolni fogok mindenre.

2020. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia! Igen, álltalánosba angolt tanulok. Nem rég kitöltöttem egy szintmérőt azt írta A2+ szint, egy másik pedig pre-intermediate-t hozott ki. Igen, tudom mi a kéttannyelvű és a tagozat között a különbség. A Vetési szöveg írás után jutott eszembe(kiváncsi lennék a Vetési vs Lovassyról mit gondolsz:D) Nyelvben inkább a Lovassy erősebb? Ha angol tagozatra megyek a Vetésibe, de azt a 2.idegennyelvet beszélem, (német) akkor ilyenkor mivan? (Angol szakon 2.nyelvnek miket lehet választani? Sok helyen azt látom csak angol, de valaki mást mond? Most akkor mit lehet választani?

Köszi

2020. dec. 10. 23:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt a kérdésedet, hogy angol szakon csak angolt lehet választani, nem igazán értem. Minden gimnáziumban 2 darab idegennyelvet tanítanak.

Ez például a Vetési esetében azt jelenti, hogy az angol mellett spanyolt vagy németet fogsz tanulni.

Természetesen az, hogy már van alapismereted valamelyik nyelvből, az nem zárja ki azt, hogy arra jelentkezz. Viszont számíts arra, hogy mivel az ennyi idős gyerekek nagy része csak egy nyelven tud valamennyire, szinte biztos, hogy a németet kezdő szintről, vagyis teljesen az alapoktól fogjátok venni. Én egyik helyen se láttam kiírva, hogy a második nyelvből van-e tudásszint szerinti csoportbontás, de lehetséges, hogy meg szokták tudni oldani, meg kell kérdezni az adott iskolát.

2020. dec. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel egyik iskolával sincsen konkrét tapasztalatom, ezt nem tudom megmondani.

Minkettő erős iskolának számít, tehát szinte biztos, hogy az oktatás színvonala jó lesz.

De ne csak a nevéért válaszd az iskolát. Igen, legyen meg benne minden amire szükséged van meg amit szeretnél, ugyanakkor egy kicsit gondolkozz is el azon, hogy máshol nem tudják-e neked ugyanezt a képzést nyújtani. Az utóbbi azért hasznos, mivel a felvételin bármennyi iskolát felírhatsz, és a biztonság kedvéért jobb, ha inkább több van, mint kevesebb.

Azt, hogy melyikben jobb a nyelvoktatás, csak olyan ember tudja neked megmondani, akinek minkettővel volt tapasztalata. Nem tudom vannak-e idén nyílt napok, ott tudnál esetleg az ottani diákokkal beszélni. Ezt megpróbálhatod akár itt is egy másik kérdésben.

Mivel a Lovassyban van matematika tagozat is, ez azt jelenti, hogy a matematikaoktatás színvonala az egész intézményben nagyon magas. Ez nem azt jelenti, hogy jobban meg fogod tanulni, inkább csak emeltebb szinten mint máshol, mert hiába leszel te nyelvtagozatos, lehet a tanáraitok ugyanazok lesznek belőle.

A Vetésinél több a nyelvtagozatos osztály, és mivel ez is nagyon erős iskolának számít, akkor nagyon jó eredményei vannak ezzel kapcsolatban. Mivel van ott kéttannyelvű is, igaz más nyelvből, így lehet, hogy a nyelvoktatással több tapasztalatuk van.

De mindez csak találgatás!

Szerintem két azonos tagozatnál a döntésedben kapjon szerepet az is, hogy milyen a hely légköre, mik a második idegen nyelvek. Emellett megnézheted pl a nyelvi OKTV-k eredményeid, ahonnan többen a döntőbe jutottak, ott erősebb lehet a nyelvoktatás.

2020. dec. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!