Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő lenne megtanulni a...

Benjo2.0 kérdése:

Mennyi idő lenne megtanulni a japán nyelvet és hogy érdemes tanulni?Mert sokat nézek animét és nagyon megtetszett a nyelv.

Figyelt kérdés

2020. dec. 2. 00:35
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
2020. dec. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
73%

Mennyi idő? Volt egy video amit nem találok most ezért bocsi.

De az volt benne hogy kb annyi idő rendesen megtanulni japánul mint

Franciául, németül és olaszul egyszerre... valahogy így.

Nem akarom elvenni a kedved,csak válaszoltam amire tudtam.

Mindent bele, aztán nehogy a felénél feladd ha elkezded!

2020. dec. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Feladni nem fogom mert elhatároztam hogy megfogom tanulni.
2020. dec. 2. 01:53
 4/7 anonim ***** válasza:
99%

Attól függ, hogy mit tekintesz megtanulásnak. Ha írni-olvasni is akarsz, akkor nagyon sok.

Ha szeretnéd mondjuk az animét felirat nélkül nézni, akkor már lényegesen kevesebb.


Az írás-olvasás is a kanjik miatt nagyon nehéz. Hiraganá-kat, katakaná-kat viszonylag könnyű megtanulni, mert nincs belőlük nagyon sok. Viszont jó pár ezer kanji-t kell ismerned, hogy mondjuk egy újságot el tudj olvasni.

2020. dec. 2. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vodafonelive ***** válasza:
84%
Emiatt sokan belevagnak, mert szeretik az animeket es a mangakat. Viszont rangeteg fangirl es fanboy abbahagyja, mert ehhez egy plusz elet kell. Foleg amikor meg az animeben is mondjak,(japan-japannak) hogy nem tudod hogyan irod ki a neved(hiragana vagy kanni) es mindket esetben van egy tokre mas jelentese. 😃 Hajra, remeljuk sikerul. :)
2020. dec. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

én is tanulok. én kb szeptember környékén kezdtem el tanulni és március környékéig fog tartani a tanfolyam, vagy minek nevezzem, ez idő alatt megtanuljuk a hiraganákat, katakanákat, kanjikat meg hasonlókat. aki tanít azt mondta hogy ő 5 évig tanulja, most a 3-nál tart szóval ha komolyan gondolod hogy jól megtanulsz mindent az sok idő lesz. én is most csak az alapokat fogom tanulni.


remélem valamennyire segíthettem :)

2020. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
6-os vagyok. japan_leckek.velem ez a neve instán, egy darabig vannak japán bejegyzések, de sajna abbhagyta. ha érdekel nézd meg
2020. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!