Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sosem fogok megtanulni egy...

Sosem fogok megtanulni egy idegen nyelvet sem használható szinten?

Figyelt kérdés

Elsős korom óta németet tanultam az iskolában (~12 évig), végig ötös voltam németből, jártam versenyekre (nyelvtan, szövegértés, kiejtés), németből érettségiztem és középfokú nyelvvizsgát szereztem. Középiskolában kezdtem angolul tanulni (~4 év), végig ötös voltam emelt szinten, angolból is érettségiztem és felsőfokú nyelvvizsgát szereztem. Majd egyetemen angol szakon végeztem (~ 3 év). Az egyetemen kezdtem kínaiul tanulni, ötös voltam belőle és egy középfoknak megfelelő nyelvvizsgám van (csak az írásbeli).

Viszont egyik nyelvet sem tudom ténylegesen használni. Mindegyikkel rendesen foglalkoztam, összességében jó tanáraim is voltak (képzettek, anyanyelvi is stb.), de mégsem sikerült egyiket sem elsajátítanom. Maximum az angolt tudom használni írásban, de szóban egyiket sem. Nem is nagyon volt rá lehetőségem, hogy aktívan használjam őket, illetve magam sem vagyok túl szociális vagy kommunikatív fajta (nyelvtől függetlenül, az anyanyelvemen sem). Viszont kifejezetten szeretek nyelveket tanulni, élvezem és érdekel. Csak így nem tudok vele kezdeni semmit sem.


2020. dec. 3. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan helyzetbe kerülsz, ahol rá vagy kényszerítve, akkor előbb-utóbb belejössz.


Én Németországban élek és azt érzem, hogy az, hogy mennyire tudom a nyelvet (nyelvtan stb.) meg, hogy mennyire tudom hétköznapi szitukban használni az két külön dolog. A kettő egymástól független fejleszthető.

2020. dec. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hogy létezhez, hogy emelt szinteztél és anglisztikára jártál és nem tudsz szóban angolul?
2020. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez egy létező probléma. Tudod te ezeket a nyelveket, csak egy picit életszerűbbé kell enni a tudásodat.

Azt javaslom, hogy nézz filmeket, sorozatokat, beszélgetős műsorokat a célnyelveken, és rögzíts be onnan állandóan előforduló szavakat és kifejezéseket (amiket egyébként ismersz, csak hirtelen nem jut eszedbe, hogy pont azokat kellene használni az adott szituációban). Biztosra veszem, hogy néhány hónapon belül flottul fog menni a beszéd (az angol mindenképp).

2020. dec. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es Ezen én is gondolkoztam, hogy lehet ez a baj. Sosem voltam külföldön, külföldiekkel is nagyon keveset találkoztam és nem nagyon vannak a környezetemben idegen nyelveket beszélők (igazából csak az egyetemen). Szóval sosem kellett használnom egyik tanult nyelvet sem.

2-es Erre nem tudom milyen választ várnál... nyilván érthetetlen a dolog, de ez van. Bár mondjuk a szóbeli kommunikáció sosem volt előtérben, sem gimnáziumban, sem pedig az egyetemi képzés során.

3-mas Ezek mind megvannak. Mármint rendszeresen szoktam idegen nyelvű tartalmakat nézni/olvasni/hallgatni.

2020. dec. 3. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Úgy látom, hogy neked csak az önbizalmaddal van baj, nem a nyelvtudásoddal. Azon kell elgondolkodnod, hogy mi okozza benned ezt a gátlást. Valószínűleg (ahogy írtad is) visszahúzódó vagy, és ezért nem is mersz annyira nyitni. Lehet, hogy félsz a hibázástól. Ezzel ne foglalkozz, egyszerűen "dumálj", ha van lehetőséged. Szinte biztos vagyok benne, hogy csak annyi a gond, hogy nem tudsz feloldódni.

Gondolj arra, hogy a legtöbb dolog fejben dől el, és ha akarod, akkor összejön. Márpedig neked a tudásod megvan, csak a bátorságodat kell elővenned.

2020. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress magadnak Tandem partnert akivel beszélgethetsz. Van erre applikáció is.
2020. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös Ezen is gondolkoztam, mert lehet benne valami. Viszont ennyi idősen ez már nem hiszem, hogy változna. Mindig ilyen személyiség voltam, a természetemből fakadóan vagyok csendes, visszahúzódó stb.

6-os Ezt is próbáltam, de nekem nem vált be. Nem tudtam normális beszélgetéseket lefolytatni senkivel sem, nem élveztem, nem érdekelt stb., én nem vagyok ennyire nyitott és barátkozós típus.

2020. dec. 3. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig anélkül, hogy beszélnél ez nem fog menni.
2020. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
nézd amíg nem dugod ki az orrod magyarországról, szerintem ne stresszeld ezzel magad. gyűjtögesd a nyelveket, csinálj nyelvvizsgákat, ez egy tök jó hobbi. ha meg egyszer esetleg mégis, majd rákényszerül az agyad hogy újraaktiválja a tudást.
2020. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!