Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha angoltanár szeretnék...

Ha angoltanár szeretnék lenni, akkor ezen a szakon a kiejtésnek milyennek kell lennie, van-e szabályozva?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a brit kiejtéshez kell igazodni vagy lehet amerikai angolos a kiejtés.

Tudom, hogy magyarként hallani fogják, hogy nem vagyok igazi született amerikai, vagy brit, de mi az elvárás? Próbálom kb. leírni: míg az amerikai azt mondja (bedör, nát), a brit mondja (betö/bete, not). Tehát ez angolul írva: better, not. Tehát egy anglisztika szakos, vagy esetleg, aki angoltanárnak készül, kiejtésileg milyen kell legyen, van-e szabályozva?



#kiejtés #angol, akcentus
2020. dec. 14. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szabályozva.
2020. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak nd keverd, mert akkor tenyleg hulyen fog hangzani, a tanuloid kinevetnek. Egynel maradj.
2020. dec. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2020. dec. 14. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Én anglisztikás vagyok, de vannak óráink az angoltanárisokkal. Nálunk a tanárok nem is szoktak ilyet mondani. Egyedül egy volt, aki nyelvórát tartott, és mondta, hogy neki mindegy, melyiket használjuk, csak, ahogyan előttem is írták, legyél következetes. Dönts egy mellett, és próbáld mindig azt használni!
2020. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. És te melyiket használod?
2020. dec. 15. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én amerikanisztika szakirányon vagyok, plusz sok sorozatot, filmet nézek angolul, könyvet olvasok úgy, amik Amerikából származnak, ezért nekem általában az amerikai jobban a számra esik.
2020. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!