Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolből az emelt érettségi...

Spanyolből az emelt érettségi vagy a B2es nyelvvizsga a nehezebb?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 01:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Nyelvekből az emelt érettségi magasabb szint, mint a B2 nyelvvizsga.
2020. dec. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem igaz, amit az előző válaszoló mond. Egy B2-es TELC, Cambridge exam vagy akármelyik nemzetközi angol nyelvvizsga is nehezebb, mint ami nálunk egy emelt szintű érettségi. Spanyolból emelt érettségiztem, de előtte 2 éve kb megszereztem a DELE B2 nyelvvizsgát, ég és föld. Az emelt szintű érettségi max akkor nehezebb egy B2-es nyelvvizsgánál, ha az itteni magyar nyelvvizsgák viszonylatában nézzük.
2020. dec. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Egyáltalán nem igaz a 2. válasz. Valószínűleg még sosem nyelvvizsgázott vagy érettségizett. Egy B2 nyelvvizsga épp hogy a középszintű érettségi szintje fölött van kicsivel.
2020. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
3. válaszolónak üzenném, hogy emelt érettségiztem (92%) és nyelvvizsgáztam (DELE B2 és C1) is;) Józan ésszel gondolkodva nem véletlenül emelt érettségi 60%-ért kapnak egy B2-es nyelvvizsgát. Egyébként, "valószínűleg" a kedves 3. válaszoló még sosem látott egy DELE/SIELE B2-es nyelvvizsgát. Az emelt érettségis tudás vajmi kevés, hogy azt teljesítse. Nem a magyarországi Origo és hasonló nyelvvizsgákhoz kell mérni az emelt érettségi nehézséget;)
2020. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most szépen ellent is mondtál magadnak. Ha logikus, hogy az emelt érettségi 60%-a már elég B2 szintre, abból pont nem az következik, hogy a B2 a nehezebb...
2020. dec. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam ellent magamnak csak épp te nem ismered, hogy hogy működnek általában a középfokú nyelvvizsgák százalékai, ugyanis összesítve kell 60%-ot elérni rajtuk, annak érdekében, hogy meglegyen. Egyébként, hány nyelvvizsgád is van spanyolból és hány emelt érettségid?
2020. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert nagyon tájékozottnak akarod feltüntetni magad (kevés sikerrel)...
2020. dec. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja egyébként ha az előbbiekből nem sikerült volna a szükséges asszociációkat leszűrni, épp ebből a 60%-ból közvetkezik, hogy az emelt nyelvi érettségiért megkapod a B2-t, hisz egy B2-es nyelvvizsgán is ezt a bizonyos százalékot kell elérni, hogy sikeres legyen. Dehát természetesen honnan is tudnám, nyilván tapasztaltabb vagy a témában...
2020. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az emelt érettségi könnyebb? Lehet én vagyok a túl fáradt, de a lényeget már nem sikerült kihámoznom a párbeszédetekből.


Természetesen nem a DELE-re gondoltam, egész konkrétan a BME nyelvvizsgáját néztem ki.

2020. dec. 17. 21:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtam, ha nemzetközi nyelvvizsgákhoz viszonyítod az emelt érettségit, akkor az emelt érettségi gyerekjátéknak viszonyul. A BMEs nyelvvizsgák viszont nagyon könnyűek, szóval ahhoz viszonyítva az emelt érettségi kicsit magasabb szint (egyébként nem kell túl sokat belelátni, az emelt érettségi is nagyon egyszerű spanyolból, tehát nem magasabb, mint egy B2-es szint.)
2020. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!