Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdhetném újra a németet?

Hogyan kezdhetném újra a németet?

Figyelt kérdés
Sok évvel ezelőtt tanultam a nyelvet, akkor B2es nyelvvizsgát is csináltam, de komoly kétségeim vannak afelől, hogy amögött volt-e valódi tudás. A nyelvtani alapjaim jók voltak, de sajnos keveset foglalkoztam vele, mind a szókincs terén, mind a nyelvhasználatban már akkor komoly problémáim voltak. Most viszont újra neki kezdenék, de semmiképpen sem szeretném teljesen a kezdő szinttől, talán valami A2 esetleg B1 lehetne megfelelő. Ehhez milyen könyveket tudtok ajánlani? Kurzuskönyv, szókincsbővítő, nyelvtani gyakorló, bármi jöhet.

2020. dec. 17. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Sprich einfach szókincsbővítőnek, van B1 és B2 verzio, is ez igazabol nyelvvizsgara elokeszitő kiadvany. Megteheted azt hogy sima sulis nyelvkonyveket megveszed, atveszel mindent kb a2-tol ujra, vagy ha erre se energiad, se kedved, se penzed, akkor csak egy sima nyelvtani rendszerezot, amibe vannak feladatok is. Maxim kiado oldalat ajanlom, rengeteg jo nyelvtani rendszerezojuk van, az elobb emlitett konyvek is az ő kiadasaik. Pl 444 nemet nyelvtani gyakorlat, vagy 888 kerdes es valasz nemet nyelvből parban is egy jo lehetoseg. Kimondottan nyelvtani gyujtemeny Maklaritól a Nemet nyelvtani ABC.
2020. dec. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De mindemellet nyilvan a filmnezes, nemetul valo jatekok, a szokartyazas, es az olvasas direkt tanuloknak szanva (pl minden nap nemetul c. ujsag kaphato libriben is) hasznodra valhat.
2020. dec. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Easy german youtubon, + rengeteg input. Én is újrakezdő vagyok, a Harry Pottert hallgatom most+,olvasom is, kiírkálom a szavakat, na persze nem mindet. Tervezem még a két lottit, három ember a hóban, végtelen történet, wunschpunsch, emil és a detektívek.
2020. dec. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én az Egyszerűen németül (B1) könyvet nyúzom. Talán szokincsből nem a legerősebb, de én amúgy se tudok annyira könyvből magolni.


Alapnak nagyon jó, plusz mellé egyszerűbb szövegű cikkeket vagy kedvenc német dalokat fordítok és próbálok youtube vidiket nézni.

2020. dec. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!