Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mondanátok angol c1-es szint...

Mondanátok angol c1-es szint eléréséhez hasznos oldalakat, vagy anyagokat?

Figyelt kérdés
Van egy középfokú nyelvvizsgám, amit 6 éve szereztem, de most szeretnék végre c1 szintre eljutni, mert lett egy kis időm, csak kellene valami rendszer, vagy valami jó oldal, nem össze-vissza beleugrani.

2020. dec. 17. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Nekem megvan a belinkelt könyv és elég nagy segítség volt az is.

Ha választottál nyelvvizsga helyet vagy céget (kicsit rondán fogalmaztam, de Origó, Pannon, IELTS, ilyenekre gondoltam), akkor könnyebb, mert céltudatosabban tudsz rájuk készülni, jobban be tudod gyakorolni a típus feladataikat.

Sok sikert majd! :)

2020. dec. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Exam Fright Killer könyv, Solutions narancs könyv: a végében remek a nyelvtan.


ECL-t ajánlom, ahhoz a felkészítő könyvek is jók és reálisak, hanganyaggal együtt.

2020. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A "Gold C1 Advanced" könyvől tanítanak Cambridge Advanced vizsgára, én is abból tanultam, nagyon jó könyv. Lehet borsós kicsit az ára, de megéri.
2020. dec. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznos segítségeket kaptam, és értelmes válaszokat! Mindenkit felpontoztam! :)
2020. dec. 19. 16:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a szürkeállomány barázdálásának vagyok a híve, de azért azt kell mondanom, hogy ha csak egy C1 papír a cél, akkor nem kell Cambridge Advanced vizsgára felkészítő könyvbe mélyeszteni a másra tartogatott fogakat. A CAE az egy komoly dolog, valódi értékmérő, az itthon ismert többi vizsgaközpont meg, az ide járók szerint, mind bóvli.

CAE felkészítő könyv rengeteg van, ezek mind jók (#1 középső linkjén alul ott van a "hivatalos" felkészülési segédletek gyűjteménye), de hát ez szükséges is meg természetes is a vizsga jellemzőit ismerve.


Szerintem ha hat éve lett egy B2-d, akkor bármelyik tankönyvsorozatból (akár a fent említett Solutionból) az alábbi hármat vedd végig: Intemediate - Upper Intermediate - Advanced. Mert ha tudod, ami bennük van, akkor alig kell rá időt szánni, ha meg sok időbe telik a megemésztésük, akkor meg úgyis kellett az ismeretek felszippantása.

2020. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!