Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik már nyelvvizsgáztak....

Akik már nyelvvizsgáztak. Hogy fejlesztettétek a szókincseteket?

Figyelt kérdés
Milyen módszereket tudtok ajánlani a szókincs fejlesztéshez?
2020. dec. 18. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Ezt már biztos sokszor hallottad, de tényleg az a legjobb módszer, ha sok zenét hallgatsz / filmet / youtube videót nézel az adott nyelven.
2020. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasàssal, filmnézéssel.
2020. dec. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Filmenként egy szó, könyvenként száz. Az a kérdés, milyen lassan olvasol.
2020. dec. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte zenéket hallgattam sokat, majd rászoktam arra, hogy a célnyelven nézem a kedvenc sorozataim, de magyar felirattal. Ahogy kezdtem belejönni, elhagytam a feliratot. Nehezebb volt az elején, meg nagyon kellett figyelnem, de mára már szinte nem is figyelek, és értem.

Az is sokat segít, ha a célnyelveden olvasol. Lehetnek könnyedebb olvasmányok, lengébb hírek és szépen lassan nehezíteni, összetettebb, kevésbé olvasmányos cikkeket olvasni.

Nekem ez a fokozatosság segített még sokat és sikerélményeket is adott.

2020. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!