Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha németül tanulnék meg,...

Ha németül tanulnék meg, annak mennyire van haszna itt Magyarországon? Alább részletezem.

Figyelt kérdés
Nem beszélek idegen nyelvet. Viszont gondolkodtam a német nyelv tanulásán, mert a hangzása is tettszik és hasznosítani is szeretném valamiben. Itt Magyarországon mennyire keresett ez a nyelv?

2020. dec. 25. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok munkahelyen előny és külföldön akár nyaralás szempontjából is csak hasznodra válhat, szerintem. Bár én az angolt is elég fontosnak tartom.
2020. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyre keresettebb. Az autóiparunk 90%-a német cégekhez kötődik, és a gyáraink nagy része is a német autógyáraknak készít alkatrészeket. Nemrég a Deutsche Telekom is elkezdett itthon terjeszkedni, úgyhogy már az IT-s cégeknél is fontos a német, nemcsak az angol nyelvtudást nézik. A munkahelyen mindig előny lesz, ha az angol mellett más nyelven is tudsz beszélni. Nem tudom hány éves vagy, de egy szimpla diákmunkához is hasznos lehet pl a Balatonon, ahol rengeteg német van. (Ha végre visszaáll az életünk a rendes kerékvágásba.)

Valamint Ausztria itt van tőlünk egy köpésre, így ha az élet ùgy hozná, hogy a határ mellett élnél, pl Sopron környékén, akkor Ausztriában is lehetsz munkavállaló, ahol szintén kell a német nyelvtudás.

2020. dec. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznos válaszok. Már 20 feletti srác vagyok, és látom, hogy a saját boldogulásom miatt is fontos, hogy beszéljek idegen nyelvet. Nem könnyű az elhelyezkedés manapság és így fontosnak tartom, hogy beszéljek egy idegen nyelvet.
2020. dec. 26. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj németül, igencsak keresett nyelv!

Extrém példa, de hallottam olyanról, hogy fölvettek programozónak egy úszómestert, és megtanították programozni, mert lasszóval sem tudtak fogni németül jól beszélő programozót.


A másik érvem az, hogy ha angolul tanul az ember, azután a német nehéz, szinte lehetetlen, sokan föladják. Viszont ha németül tanulsz meg először, azután az angol szinte pillekönnyű lesz. Ha pedig szereted a németet, akkor a tanulás is menni fog.

2020. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te értékes válaszodat is.
2020. dec. 27. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasznosság szempontjából az angol sokkal jobb, én több német cégnél dolgoztam (most is) és ott a hivatalos nyelv az angol volt. Azt viszont nagyon jó néven vették, ha valaki tudott németül is, rögtön máshogy néztek rád. Én sajnos sose tudtam az angol után elég jól megtanulni németül, általában csak akkor használom, ha nem tudnak angolul. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy nem csak német cégek vannak, a legtöbb helyen az angol az elvárás.

Viszont fontos, hogy a német megtanulására vagy motivált, úgyhogy nem akarlak lebeszélni róla, mindenképp hasznos.

2020. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszod.
2020. dec. 30. 00:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!